Լևոն Մնացականյանը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում իրավիճակը հարաբերական կայուն է համարում
Լևոն Մնացականյանը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում
իրավիճակը հարաբերական կայուն է համարում
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 7 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախա-ադրբեջանական շփման գծում հակամարտ զորքերի շփման գծում իրավիճակը հարաբերական կայուն է: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի՝ սահմանային իրավիճակի վերաբերյալ հարցին ի պատասխան՝ ասել է ԱՀ պաշտպանության նախարար Լևոն Մնացականյանը ՝ տեղեկացնելով, որ հակառակորդի կողմից դուրս բերված զինտեխնիկան գտնվում է խորքում՝ իրենց կենտրոնացման շրջաններում, որի շարժերին ԱՀ պաշտպանության բանակն ուշադիր հետևում է:
«Առաջնային գծում իրադրությունը կարող ենք գնահատել որպես հարաբերական կայուն: Մայիսի 6-ի դրությամբ խախտումները եղել են միայն հրաձգային զինատեսակներից»,- ասաց Մնացականյանը:
Նրա խոսքով` հայկական զինված ուժերը սահմանին զգոն ծառայություն են իրականացնում:
Վերջին օրերին ԱՀ պաշտպանության բանակի մամլո ծառայության կողմից պարբերաբար տեսանյութեր էին հրապարակվում՝ սահմանին հակառակորդի զինտեխնիկայի և մարդուժի ինտենսիվ կուտակումների վերաբերյալ:

Situation in Artsakh-Azerbaijan line of contact is relatively stable, says defense minister Mnatsakanyan
Situation in Artsakh-Azerbaijan line of contact is relatively stable, says defense minister
STEPANAKERT, MAY 7, ARMENPRESS-ARTSAKHPRESS. The situation in the Artsakh-Azerbaijan line of contact is relatively stable, Levon Mnatsakanyan – defense minister of the Artsakh Republic, told Artsakhpress, adding that the military equipment, brought by the adversary, is in their concentration zones, and the Artsakh Defense Army carefully follows their movements.
“We can assess the situation in the frontline as relatively stable. As of May 6 there have been ceasefire violations only from firearms”, the minister said.
He noted that the Armenian Armed Forces vigilantly conduct their service in the border.
In recent days the Artsakh Defense Army was regularly releasing footages on intensive accumulations of military equipment and manpower of the adversary in the border.