ՀՅԴ-ն հանդես է եկել նոր քաղաքական նախաձեռնությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՅԴ Հայաստանի Գերագույն մարմինը տարածել է հայտարարություն այն մասին, որ Հ.Յ Դաշնակցությունը երկրում ստեղծված իրադրության վերաբերյալ հանդես է գալիս նոր նախաձեռնությամբ: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, հայտարարության մեջ ասվում է.
«Վերահաստատելով ժողովրդային շարժման արդյունքում ստեղծված իրավիճակի հանգուցալուծման մեր մոտեցումները՝ սահմանադրականության և օրենքների շրջանակներում կարգավորում գտնելու նպատակով, Հ.Յ.Դաշնակցությունն առաջարկում է.
մայիսի 1-ին կայանալիք ԱԺ նիստին ընդառաջ խորհրդարանական բոլոր խմբակցությունների մասնակցությամբ, համախոհաբար ձևավորել միասնական քաղաքական օրակարգ, համաձայնվել ժողովրդի վստահությունը վայելող միասնական թեկնածուի շուրջ, ով պետք է համախոհության հիման վրա ներկայացնի կառավարության համապատասխան կազմ և գործունեության ծրագիր:
Սույն նախաձեռնությունը կյանքի կոչելու համար պատրաստակամ ենք առարկայական քննարկումներ սկսել բոլոր շահագրգիռ կողմերի հետ»:

АРФ «Дашнакцутюн» выступила с инициативой
Верховный орган АРФ «Дашнакцутюн» выступил с заявлением о том, что АРФД выступает с новой инициативой вокруг нынешней ситуации в Армении.
«Подтверждая наши подходы к решению ситуации, созданной в результате народного движения, направленной на поиск урегулирования в рамках Конституции и законов, АРФД предлагает:
сформировать общую политическую повестку с участием всех парламентских фракций в преддверии заседания парламента 1 мая, согласовать общего кандидата, пользующегося доверием людей, который должны на основе консенсуса представить соответствующий состав правительства и план действий.
Мы готовы начать обсуждения по существу со всеми заинтересованными сторонами в целях реализации этой инициативы».