ՀՅԴ-ն հանդես է եկել նոր քաղաքական նախաձեռնությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՅԴ Հայաստանի Գերագույն մարմինը տարածել է հայտարարություն այն մասին, որ Հ.Յ Դաշնակցությունը երկրում ստեղծված իրադրության վերաբերյալ հանդես է գալիս նոր նախաձեռնությամբ: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, հայտարարության մեջ ասվում է.
«Վերահաստատելով ժողովրդային շարժման արդյունքում ստեղծված իրավիճակի հանգուցալուծման մեր մոտեցումները՝ սահմանադրականության և օրենքների շրջանակներում կարգավորում գտնելու նպատակով, Հ.Յ.Դաշնակցությունն առաջարկում է.
մայիսի 1-ին կայանալիք ԱԺ նիստին ընդառաջ խորհրդարանական բոլոր խմբակցությունների մասնակցությամբ, համախոհաբար ձևավորել միասնական քաղաքական օրակարգ, համաձայնվել ժողովրդի վստահությունը վայելող միասնական թեկնածուի շուրջ, ով պետք է համախոհության հիման վրա ներկայացնի կառավարության համապատասխան կազմ և գործունեության ծրագիր:
Սույն նախաձեռնությունը կյանքի կոչելու համար պատրաստակամ ենք առարկայական քննարկումներ սկսել բոլոր շահագրգիռ կողմերի հետ»:

YEREVAN, APRIL 27, ARMENPRESS. The ARF Armenia Supreme Council issued a statement according to which the Armenian Revolutionary Federation comes up with a new initiative on the current situation in Armenia, reports Armenpress.
“Reaffirming our approaches for the solution of the situation created as a result of the national movement, aimed at finding a settlement within the Constitution and laws, the ARF proposes:
To form a common political agenda with the participation of all parliamentary factions ahead of the May 1 session of the Parliament, to agree upon a common candidate enjoying the trust of the people who must present the respective staff of the government and action plan based on concord.
We are ready to launch substantive discussions with all concerned sides in order to implement this initiative”.