Արա Բաբլոյանը կմասնակցի Միջխորհրդարանական միության 138-րդ վեհաժողովի աշխատանքներին
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Միջխորհրդարանական միության 138-րդ վեհաժողովի աշխատանքներին մասնակցելու նպատակով ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանի գլխավորած պատվիրակությունը, որի կազմում են ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Սամվել Նիկոյանը, Շուշան Սարդարյանը, Լենա Նազարյանը, Շաքե Իսայանը, Կարեն Ավագյանը եւ ՀՀ Ազգային ժողովի աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Արա Սաղաթելյանը, մարտի 24-28-ը կլինի Ժնեւում (Շվեյցարիայի Համադաշնություն): Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԺ հանրային կապերի վարչությունից:
Նախատեսվում են մի շարք երկկողմ հանդիպումներ:
Այցի շրջանակում ՀՀ Ազգային ժողովի աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Արա Սաղաթելյանը կմասնակցի Միջխորհրդարանական միության գլխավոր քարտուղարների ասոցիացիայի նստաշրջանին:

Parliament Speaker Babloyan to participate in 138th Assembly of Inter-Parliamentary Union in Switzerland
Parliament Speaker Babloyan to participate in 138th Assembly of Inter-Parliamentary Union in
YEREVAN, MARCH 23, ARMENPRESS. The delegation led by Speaker of the Parliament of Armenia Ara Babloyan will depart for Geneva to participate in the 138th Assembly of the Inter-Parliamentary Union on March 24-28, the Parliament told Armenpress.
The Armenian delegation includes MPs Samvel Nikoyan, Shushan Sardaryan, Lena Nazaryan, Shake Isayan, Karen Avagyan and chief of staff – secretary general of the Parliament Ara Saghatelyan.
A number of bilateral meetings are scheduled.
During the visit Ara Saghatelyan will participate in the session of the Association of Secretaries General of Parliaments.