Արա Բաբլոյանը կմասնակցի Միջխորհրդարանական միության 138-րդ վեհաժողովի աշխատանքներին
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Միջխորհրդարանական միության 138-րդ վեհաժողովի աշխատանքներին մասնակցելու նպատակով ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանի գլխավորած պատվիրակությունը, որի կազմում են ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Սամվել Նիկոյանը, Շուշան Սարդարյանը, Լենա Նազարյանը, Շաքե Իսայանը, Կարեն Ավագյանը եւ ՀՀ Ազգային ժողովի աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Արա Սաղաթելյանը, մարտի 24-28-ը կլինի Ժնեւում (Շվեյցարիայի Համադաշնություն): Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԺ հանրային կապերի վարչությունից:
Նախատեսվում են մի շարք երկկողմ հանդիպումներ:
Այցի շրջանակում ՀՀ Ազգային ժողովի աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Արա Սաղաթելյանը կմասնակցի Միջխորհրդարանական միության գլխավոր քարտուղարների ասոցիացիայի նստաշրջանին:

Делегация НС Армении примет участие в работе 138-й Ассамблеи Межпарламентского Союза
Возглавляемая председателем Национального Собрания Армении Ара Баблояном делегация в составе депутатов НС С.Никояна, Ш.Сардарян, Л.Назарян, Ш.Исаян, К.Авагяна и руководителя-генерального секретаря аппарата НС А.Сагателяна 24-28 марта будет находиться в Женеве (Швейцарская Конфедерация).
Как сообщили Арменпресс в Управлении НС Армении по связям с общественностью и СМИ, намечается ряд двусторонних встреч.
В рамках визита руководитель-генеральный секретарь Аппарата НС А.Сагателян примет участие в сессии Ассоциации генеральных секретарей Межпарламентского Союза.