Վիեննայում անհայտ անձը դանակով հարձակում Է գործել Իրանի դեսպանի նստավայրի մոտ
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վիեննայում անհայտ անձը դանակով հարձակում Է գործել Իրանի դեսպանի նստավայրի մոտ: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, Twitter-ում հայտնել Է քաղաքի ոստիկանությունը: «Իրանի նստավայր. դանակով հարձակում գործած անհայտ անձը գնդակահարվել Է Ավստրիայի զինված ուժերի կողմից»,- ասված Է հաղորդագրության մեջ:
Տեղական զանգվածային լրատվամիջոցների տվյալներով՝ միջադեպը տեղի Է ունեցել Վիեննայում Իրանի դեսպանատան մոտ: Standard հրատարակության տեղեկատվությամբ՝ հարձակումը գործել Է Ավստրիայի 26-ամյա մի քաղաքացի:
Ինչպես հայտնել Է ոստիկանությունը, հարձակման հետեւանքով մեկ զինծառայող ստացել Է ուսի վնասվածք, նա տեղափոխվել Է հիվանդանոց: Հարձակվողի դրդապատճառներն առայժմ չեն նշվում, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

YEREVAN, MARCH 12, ARMENPRESS. An unknown assailant carried out a knife attack outside the Iranian Ambassador’s residence in Vienna, Austria.
" Iranian residency: unknown knife attacker was shot dead by the Austrian armed forces," the police posted on Twitter.
According to local media reports the attack took place near the Iranian embassy in the Austrian capital. The Standard newspaper reported that the attack was carried out by a 26-year old Austrian national. Police said one soldier sustained a light injury and was sent to a hospital.