Ազգային անվտանգության մարմինների աշխատողները բարձր են պահում պետականության հիմքերի պահապանի կոչումը. ՀՀ Նախագահի ուղերձը
Ազգային անվտանգության մարմինների աշխատողները բարձր են պահում
պետականության հիմքերի պահապանի կոչումը. ՀՀ Նախագահի ուղերձը
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ազգային անվտանգության մարմինների աշխատողի օրվա առթիվ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից: Նախագահի շնորհավորական ուղերձում ասվում է.
«Ազգային անվտանգության մարմինների հարգելի՛ աշխատողներ,
Շնորհավորում եմ ձեզ և համակարգի վետերաններին մասնագիտական տոնի կապակցությամբ:
Մեր հասարակության և պետության անունից շնորհակալություն եմ հայտնում ձեզ անձնվեր աշխատանքի, մեր երկիրն աղետաբեր չարագործություններից զերծ պահելու գործում ձեր դերակատարության և ցուցաբերվող պրոֆեսիոնալիզմի համար:
Ցավոք, վերջին տասնամյակներում տարածաշրջանում և աշխարհում տիրող իրավիճակը շարունակաբար ուղեկցվում է զազրելի ոտնձգություններով, հատկապես ահաբեկչական բնույթի դաժան հանցագործություններով: Նման պայմաններում դուք կարողանում եք բարձր պահել մեր պետականության հիմքերի, սահմանադրական կարգի և անվտանգության պահապանի կոչումը: Դուք ժամանակին համահունչ զարգացնում եք ձեր աշխատանքը՝ զսպելով վտանգավոր զարգացումները:
2017 թվականի ընթացքում ազգային անվտանգության մարմինների ստորաբաժանումներն իրենց գործառույթներն իրականացնելիս դրսևորեցին պահանջվող պատրաստվածություն: Ավելին՝ ԱԱԾ մարմինները, վերահսկելով օպերատիվ իրավիճակը, թույլ չտվեցին, որ ինչ-ինչ զարգացումներ վնասակար հետևանքներ առաջացնեն Հայաստանի պետականության և սահմանադրական կարգի համար:
Միևնույն ժամանակ, ազգային անվտանգության մարմինների ղեկավարությունն ու անձնակազմը ամենօրյա շարունակական աշխատանք են իրականացրել սահմանադրական բարեփոխումների իրագործման անվտանգ ու բնականոն ընթացքն ապահովելու համար: Այդ աշխատանքների շրջանակում առաջիկա տարում կհստակեցվի նաև Ազգային անվտանգության ծառայության կարգավիճակը:
Հարգելի՛ պարոնաք գեներալներ և սպաներ,
Հարգարժա՛ն վետերաններ,
Մենք լի ենք վճռականությամբ՝ ապահովելու Հայաստանի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայության գործունեության հետագա զարգացումը: Ավելին՝ անելու ենք ամեն ինչ, որպեսզի բոլոր ուղղություններով իրականացվող այդ աշխատանքները համապատասխանեն ժամանակակից առաջատար հատուկ ծառայությունների չափանիշներին:
Կրկին շնորհավորում եմ ձեզ և մաղթում քաջառողջություն, նորանոր հա-ջողություններ ու ձեռքբերումներ՝ ի շահ մեր ժողովրդի և հանուն Հայաստանի Հանրապետության անվտանգությունն ապահովելու վեհ գործի»:

Сотрудники органов национальной безопасности высоко несут звание хранителя основ нашей государственности: послание Сержа Саргсяна
Сотрудники органов национальной безопасности высоко несут звание хранителя основ
нашей государственности: послание Сержа Саргсяна
Президент Армении Серж Саргсян поздравил сотрудников органов национальной безопасности с их профессиональным праздником. Об этом «Арменпресс»  сообщили в управлении по информации и связям с общественностью администрации президента Армении.
В поздравительном послании президента Армении Сержа Саргсяна по случаю Дня сотрудника органов национальной безопасности сказано:
«Уважаемые сотрудники органов национальной безопасности!
Поздравляю вас и ветеранов системы с профессиональным праздником!
От имени нашего общества и государства выражаю вам благодарность за самоотверженный труд, за вашу роль в том, чтобы уберечь нашу страну от катастрофических злодеяний и проявленный вами профессионализм.
К сожалению, царящая в последние десятилетия в регионе и мире ситуация непрерывно сопровождается гнусными посягательствами, в особенности жестокими преступлениями террористического характера. В таких условиях вам удаётся высоко нести звание хранителя основ нашей государственности, конституционного порядка и безопасности. Вы созвучно со временем развиваете свою работу, сдерживая опасное развитие событий.
В течение 2017 года подразделения органов национальной безопасности при исполнении своих функций проявили требующуюся подготовленность. Более того, органы СНБ, контролируя оперативную ситуацию, не позволили, чтобы какие-либо процессы вызвали вредные последствия для государственности и конституционного порядка Армении.
В то же время, руководство и персонал органов национальной безопасности выполняли ежедневную непрерывную работу для обеспечения безопасного и естественного течения реализации конституционных реформ. В кругу этих работ в предстоящем году будет уточнен также статус Службы национальной безопасности.
Уважаемые господа генералы и офицеры,
Уважаемые ветераны,
Мы преисполнены решимости обеспечить дальнейшее развитие деятельности Службы национальной безопасности Республики Армения. Более того, мы будем делать всё, чтобы реализуемые по всем направлениям работы соответствовали критериям передовых современных спецслужб».