Ազգային անվտանգության մարմինների աշխատողները բարձր են պահում պետականության հիմքերի պահապանի կոչումը. ՀՀ Նախագահի ուղերձը
Ազգային անվտանգության մարմինների աշխատողները բարձր են պահում
պետականության հիմքերի պահապանի կոչումը. ՀՀ Նախագահի ուղերձը
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ազգային անվտանգության մարմինների աշխատողի օրվա առթիվ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից: Նախագահի շնորհավորական ուղերձում ասվում է.
«Ազգային անվտանգության մարմինների հարգելի՛ աշխատողներ,
Շնորհավորում եմ ձեզ և համակարգի վետերաններին մասնագիտական տոնի կապակցությամբ:
Մեր հասարակության և պետության անունից շնորհակալություն եմ հայտնում ձեզ անձնվեր աշխատանքի, մեր երկիրն աղետաբեր չարագործություններից զերծ պահելու գործում ձեր դերակատարության և ցուցաբերվող պրոֆեսիոնալիզմի համար:
Ցավոք, վերջին տասնամյակներում տարածաշրջանում և աշխարհում տիրող իրավիճակը շարունակաբար ուղեկցվում է զազրելի ոտնձգություններով, հատկապես ահաբեկչական բնույթի դաժան հանցագործություններով: Նման պայմաններում դուք կարողանում եք բարձր պահել մեր պետականության հիմքերի, սահմանադրական կարգի և անվտանգության պահապանի կոչումը: Դուք ժամանակին համահունչ զարգացնում եք ձեր աշխատանքը՝ զսպելով վտանգավոր զարգացումները:
2017 թվականի ընթացքում ազգային անվտանգության մարմինների ստորաբաժանումներն իրենց գործառույթներն իրականացնելիս դրսևորեցին պահանջվող պատրաստվածություն: Ավելին՝ ԱԱԾ մարմինները, վերահսկելով օպերատիվ իրավիճակը, թույլ չտվեցին, որ ինչ-ինչ զարգացումներ վնասակար հետևանքներ առաջացնեն Հայաստանի պետականության և սահմանադրական կարգի համար:
Միևնույն ժամանակ, ազգային անվտանգության մարմինների ղեկավարությունն ու անձնակազմը ամենօրյա շարունակական աշխատանք են իրականացրել սահմանադրական բարեփոխումների իրագործման անվտանգ ու բնականոն ընթացքն ապահովելու համար: Այդ աշխատանքների շրջանակում առաջիկա տարում կհստակեցվի նաև Ազգային անվտանգության ծառայության կարգավիճակը:
Հարգելի՛ պարոնաք գեներալներ և սպաներ,
Հարգարժա՛ն վետերաններ,
Մենք լի ենք վճռականությամբ՝ ապահովելու Հայաստանի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայության գործունեության հետագա զարգացումը: Ավելին՝ անելու ենք ամեն ինչ, որպեսզի բոլոր ուղղություններով իրականացվող այդ աշխատանքները համապատասխանեն ժամանակակից առաջատար հատուկ ծառայությունների չափանիշներին:
Կրկին շնորհավորում եմ ձեզ և մաղթում քաջառողջություն, նորանոր հա-ջողություններ ու ձեռքբերումներ՝ ի շահ մեր ժողովրդի և հանուն Հայաստանի Հանրապետության անվտանգությունն ապահովելու վեհ գործի»:

YEREVAN, DECEMBER 20, ARMENPRESS. President of Armenia Serzh Sargsyan addressed a congratulatory message on the National Security Officer’s Day, press service of the Presidential Office told Armenpress.
“Dear National Security Officers,
I congratulate you and the veterans on your professional day.
On behalf of our people and state I thank you for your dedicated work, your role in protecting our country from catastrophic evils and your professionalism.
Unfortunately, in the recent decades the situation in the region and the world is constantly accompanied by brutal harassments, especially by severe terrorist crimes. In such circumstances you are able to maintain the title of the guardian of our statehood, Constitutional order and security. You develop your work in accordance with time restraining the dangerous developments.
During 2017 the the National Security Service staff demonstrated a required preparedness while conducting their functions. Moreover, the NSS bodies, controlling the situation, didn’t allow certain developments to cause harmful consequences for Armenia’s statehood and the Constitutional order.
At the same time, the leadership and staff of the national security agencies carried out a daily constant work aimed at ensuring the secure and normal process of implementation of constitutional reforms. Within the frames of these actions the status of the National Security Service will be clarified in the coming year.
Dear Generals and Officers,
Dear Veterans,
We are firmly determined to further develop the National Security Service of Armenia. Moreover, we will do our best to ensure that all the work performed in every single area be consistent with the standards applicable in the world’s most advanced special services.
Reiterating my congratulations, I wish you good health and ever new achievements to the benefit of our nation and for the sake of ensuring the security of the Republic of Armenia".