ՀՀ Նախագահը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ավստրիայի ժողովրդական կուսակցության ղեկավար Սեբաստիան Կուրցին
ՀՀ Նախագահը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ավստրիայի ժողովրդական
կուսակցության ղեկավար Սեբաստիան Կուրցին
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ավստրիայի ժողովրդական կուսակցության ղեկավար Սեբաստիան Կուրցին ՝ խորհրդարանական ընտրություններում կուսակցության տարած հաղթանակի կապակցությամբ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
«Հայաստանի համար Ավստրիան կարևորագույն գործընկեր է, որի հետ հարաբերությունների շարունակական զարգացումը մեզ համար առաջնահերթ նշանակություն ունի։ Մեր երկրների միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատումից ի վեր` 25 տարիների ընթացքում, հայ-ավստրիական երկկողմ հարաբերություններին մշտապես ուղեկցել են փոխադարձ հարգանքը և վստահությունը։ Շնորհակալ ենք, որ այս տարիներին Ավստրիան մշտապես աջակցել է Հայաստանին՝ իր նշանակալի ներդրումը բերելով մեր երկրի կայուն զարգացմանը»,- ասված է Հանրապետության Նախագահի շնորհավորական ուղերձում։
Նախագահ Սարգսյանը մեծապես կարևորել է նաև Եվրոպայի ժողովրդական կուսակցության ընտանիքի մաս կազմող՝ Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության և Ավստրիայի ժողովրդական կուսակցության միջև կապերի խրախուսումն ու հետևողական ընդլայնումը։

Президент Армении Серж Саргсян направил поздравительное послание главе Австрийской народной партии Себастьяну Курцу
Президент Армении Серж Саргсян направил поздравительное послание главе
Австрийской народной партии Себастьяну Курцу
Президент Армении Серж Саргсян 25 октября направил поздравительное послание главе Австрийской народной партии Себастьяну Курцу по случаю победы партии на парламентских выборах. Об этом сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ аппарата президента Армении.
«Австрия является ключевым партнером Армении, и постоянное развитие отношений с ней имеет для нас первостепенное значение. Со времени установления дипломатических отношений между нашими странами в течение последних 25 лет армяно-австрийские двусторонние отношения всегда сопровождались взаимным уважением и доверием. Мы благодарны за то, что все эти годы Австрия всегда помогала Армении, внося свой значительный вклад в устойчивое развитие нашей страны», - говорится в поздравительном послании президента Армении.
Президент Саргсян придал важное значение развитию и расширению связей между двумя членами Европейской народной партии - Республиканской партией Армении и Австрийской народной партией.-0-/36/