Նախագահ Սարգսյանը շնորհավորել է դիրիժոր, կոմպոզիտոր Լորիս Ճգնավորյանին հոբելյանի առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը հոկտեմբերի 13-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել դիրիժոր, կոմպոզիտոր Լորիս Ճգնավորյանին 80-րդ տարեդարձի առթիվ՝ մաղթելով հոբելյարին արևշատություն, նոր ձեռքբերումներ և ամենայն բարիք: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության եւ տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, հանրապետության Նախագահի շնորհավորական ուղերձում ասված է.
«Դուք մշակույթի այն երախտավորներից եք, որի վաստակն ու երաժշտարվեստին անմնացորդ ծառայությունն ակնածանքի են արժանի: Որպես հայ ժողովրդի արժանավոր զավակ՝ Դուք մեծ ներդրում ունեք մեր պետականության կայացման, նրա մշակույթի զորացման գործում: Երկար տարիներ ղեկավարելով Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախումբը՝ արվեստագետի, մտավորականի, հայրենասեր հայի վառ կերպարով մեծ դերակատարություն եք ունեցել մեր երկրի մշակութային-հասարակական կյանքում:Ուրախալի է, որ այսօր էլ, շարունակելով Ձեր ակտիվ գործունեությունը, հարստացնելով դիրիժորական և կոմպոզիտորական արվեստի լավագույն ավանդույթները՝ մեծ ավանդ եք բերում միջմշակութային երկխոսության կայացման և ամրապնդման գործում»:

YEREVAN, OCTOBER 13, ARMENPRESS. President of Armenia Serzh Sargsyan sent a congratulatory message to conductor, composer Loris Tchgnavoryan on 80th birth anniversary, wishing him robust health, new achievements and all the best, press service of the President’s Office told Armenpress.
“You are one of those advocates of culture whose artistic legacy and selfless dedication to musical art are worthy of deep respect.
As a deserving child of the Armenian people, you have made a great contribution to the strengthening of our statehood and culture. During your years-long service as the head of the National Philharmonic Orchestra of Armenia, you have played a prominent role in the cultural and social life of our country with a bright image of an artistic, intellectual and patriotic Armenian.
It is gratifying to see your continued activities aimed at building on the best traditions of the art of conductor and composer for the sake of intercultural dialogue”, the President’s congratulatory message reads.