Ֆրանսիայի նորանշանակ դեսպանը իր հավատարմագրերն է հանձնել ՀՀ նախագահին
Հայաստանում Ֆրանսիայի նորանշանակ դեսպան Ֆլորիան Էսկյուդիեն իր հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանի  նախագահ Վահագն Խաչատուրյանին։
Հանրապետության նախագահը շնորհավորել է դեսպանին նշանակման կապակցությամբ և հաջողություններ մաղթել նրա դիվանագիտական առաքելության ընթացքում՝ ընդգծելով երկու երկրների առանձնահատուկ հարաբերությունների հետագա խորացման կարևորությունը։
Դեսպան Ֆլորիան Էսկյուդիեն շնորհակալություն է հայտնել ընդունելության և բարեմաղթանքների համար և նախագահին փոխանցել Ֆրանսիայի Հանրապետության նախագահ Էմանուել Մակրոնի ողջույնները։
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել Հայաստանի և Ֆրանսիայի միջև ռազմավարական գործընկերության օրակարգին, դրա արդյունավետ իրականացմանն ու հետագա զարգացման հեռանկարներին։
Հանդիպման ընթացքում մտքեր են փոխանակվել նաև երկկողմ օրակարգի և փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցերի շուրջ։

France’s newly appointed Ambassador to Armenia, Florian Escudié, has presented his credentials to Armenian President Vahagn Khachaturyan, the Office of the President of Armenia said in a statement.
The President congratulated the Ambassador on his appointment and wished him success in his diplomatic mission, stressing the importance of further deepening the special relationship between the two countries.
Ambassador Florian Escudié thanked the President for the reception and his good wishes and conveyed greetings from French President Emmanuel Macron.
During the meeting, the sides discussed the agenda of the strategic partnership between Armenia and France, its effective implementation and prospects for its further development.