Ֆրանսիայի նորանշանակ դեսպանը իր հավատարմագրերն է հանձնել ՀՀ նախագահին
Հայաստանում Ֆրանսիայի նորանշանակ դեսպան Ֆլորիան Էսկյուդիեն իր հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանի  նախագահ Վահագն Խաչատուրյանին։
Հանրապետության նախագահը շնորհավորել է դեսպանին նշանակման կապակցությամբ և հաջողություններ մաղթել նրա դիվանագիտական առաքելության ընթացքում՝ ընդգծելով երկու երկրների առանձնահատուկ հարաբերությունների հետագա խորացման կարևորությունը։
Դեսպան Ֆլորիան Էսկյուդիեն շնորհակալություն է հայտնել ընդունելության և բարեմաղթանքների համար և նախագահին փոխանցել Ֆրանսիայի Հանրապետության նախագահ Էմանուել Մակրոնի ողջույնները։
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել Հայաստանի և Ֆրանսիայի միջև ռազմավարական գործընկերության օրակարգին, դրա արդյունավետ իրականացմանն ու հետագա զարգացման հեռանկարներին։
Հանդիպման ընթացքում մտքեր են փոխանակվել նաև երկկողմ օրակարգի և փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցերի շուրջ։

Новоназначенный посол Франции вручил верительные грамоты президенту Армении
Новоназначенный посол Франции в Армении Флориан Эскудье вручил свои верительные грамоты президенту РА Ваагну Хачатуряну.
Как передает Арменпресс со ссылкой на пресс-службу администрации президента РА, Ваагн Хачатурян поздравил посла с назначением и пожелал ему успехов в дипломатической миссии, подчеркнув важность дальнейшего углубления особых отношений между двумя странами.
Посол Флориан Эскудье поблагодарил за прием и добрые пожелания и передал президенту приветствия президента Французской Республики Эммануэля Макрона.
В ходе встречи обсуждалась повестка стратегического партнерства между Арменией и Францией, его эффективная реализация и перспективы дальнейшего развития.
В ходе встречи также состоялся обмен мнениями по двусторонней повестке и другим вопросам, представляющим взаимный интерес.