Նալբանդյանը ՄԽ համանախագահների հետ քննարկել է իրավիճակը ԼՂ հակամարտության գոտում
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության  ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը հոկտեմբերի 6-ին ընդունել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովին, Ստեֆան Վիսկոնտիին և Էնդրյու Շոֆերին, ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկին։ Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապի վարչությունից:
Հանդիպմանը շարունակվեցին Հայաստանի և Ադրբեջանի Նախագահների հանդիպման կազմակերպման վերաբերյալ քննարկումները։
Զրույցի ընթացքում մտքեր փոխանակվեցին ղարաբաղյան հակամարտության գոտում իրավիճակի, հիմնահարցի խաղաղ կարգավորման ուղղությամբ Հայաստանի և ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ երկրների համատեղ ջանքերի շուրջ։

YEREVAN, OCTOBER 6, ARMENPRESS. Armenia’s foreign minister Edward Nalbandian held a meeting October 6 with OSCE Minsk Group Co-Chairs Igor Popov, Stephane Visconti and Andrew Schofer and Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office Ambassador Andrzej Kasprzyk, the foreign ministry told ARMENPRESS.
Discussions relating to the organization of a meeting between the Armenian and Azerbaijani presidents continued at the meeting.
The sides exchanged ideas over the situation in the Karabakh conflict zone and the joint efforts of Armenia and the OSCE Minsk Group aimed at the peaceful settlement of the conflict.