Հանրապետության Նախագահն ընդունել է ԵԱՀԿ ՄԽ ամերիկացի նորանշանակ համանախագահին
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ամերիկացի նորանշանակ համանախագահ Էնդրյու Շեֆերին:
Ինչպես«Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից,Հանրապետության Նախագահը շնորհավորել է դեսպան Շեֆերին նշանակման կապակցությամբ: Ընդգծելով, որ նորանշանակ համանախագահը դիվանագիտական առաքելությունն ստանձնել է Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի կարգավորման գործընթացի ներկայիս բավականին բարդ ժամանակահատվածում, Սերժ Սարգսյանը հաջողություններ է մաղթել նրան այդ կարևորագույն առաքելության իրականացման գործում:
Սերժ Սարգսյանը հույս է հայտնել, որ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ երկրների միջնորդական ջանքերը՝ հիմնախնդիրը բացառապես խաղաղ ճանապարհով և միջազգային իրավունքի նորմերին ու սկզբունքներին համապատասխան լուծելու ուղղությամբ հաջողությամբ կշարունակվեն և ընդգծել է, որ Հայաստանը Մինսկի խմբի համանախագահների հետ միասին պատրաստակամ է շարունակել ջանքերն այդ նպատակով:

YEREVAN, OCTOBER 5, ARMENPRESS. President of Armenia Serzh Sargsyan received on October 5 newly appointed U.S. Co-chair of the OSCE Minsk Group Andrew Schofer.
As ARMENPRESS was informed from the press service of the Armenian President’s Office, President Sargsyan congratulated Ambassador Schofer on appointment. Underlining that the newly appointed Co-chair assumed the diplomatic mission in a rather complicated period for the settlement process of Nagorno Karabakh conflict, Serzh Sargsyan wished him success in his important mission.
President Sargsyan hoped that the mediation efforts of the OSCE Minsk Group Co-chair countries aimed at exclusively peaceful settlement of the conflict in line with the international norms and principles will be successfully continued and stressed that Armenia together with the Minsk Group Co-chairs is ready to continue efforts for hat goal.