ՀՀ ԱԳ նախարարը և Ամերիկայի հրեական կոմիտեի ներկայացուցիչները քննարկել են հայ-իսրայելական հարաբերությունների զարգացումը
ՀՀ ԱԳ նախարարը և Ամերիկայի հրեական կոմիտեի ներկայացուցիչները քննարկել են
հայ-իսրայելական հարաբերությունների զարգացումը
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը սեպտեմբերի 23-ին Նյու Յորքում հանդիպել է Ամերիկայի հրեական կոմիտեի պատվիրակության հետ՝ դեսպան Պետեռ Ռոզենբլատի գլխավորությամբ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապի վարչությունից, հանդիպմանը մտքեր են փոխանակվել հայ-իսրայելական հարաբերությունների զարգացման նպատակով ձեռնարկվող քայլերի շուրջ։
Զրույցի ընթացքում արծարծվել են մի շարք հրատապ տարածաշրջանային խնդիրներ։
Էդվարդ Նալբանդյանը Ամերիկայի հրեական կոմիտեի պատվիրակությանը ներկայացրել է ղարաբաղյան հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման ուղղությամբ Հայաստանի և ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ երկրների կողմից գործադրվող քայլերը։

Министр ИД РА и представители Американского еврейского комитета  обменялись мнениями относительно развития армяно-израильских отношений
Министр ИД РА и представители Американского еврейского комитета  обменялись
мнениями относительно развития армяно-израильских отношений
23 сентября министр ИД РА Эдвард Налбандян встретился в Нью-Йорке  с делегацией Американского еврейского комитета (АЕК) во главе  с послом Петером Розенблаттом.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ   аппарата МИД РА, на встрече состоялся обмен мнениями вокруг шагов, предпринимаемых с целью развития армяно-израильских отношений.
В ходе  беседы стороны обсудили ряд актуальных вопросов международной  повестки.
Эдвард Налбандян представил делегации  Американского еврейского комитета  шаги, предпринимаемые Арменией и странами-сопредседателями Минской группы  ОБСЕ по мирному урегулированию карабахской  проблемы.