Նալբանդյանն ու Զարիֆը քննարկել են հայ-իրանական բարեկամական հարաբերությունների օրակարգային հարցերը
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նյու Յորքում աշխատանքային այցով գտնվող ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը սեպտեմբերի 22-ին հանդիպեց Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտգործնախարար Մոհամադ Ջավադ Զարիֆի հետ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապի վարչությունից:
Հանդիպմանն անդրադարձ կատարվեց հայ-իրանական բարեկամական հարաբերությունների օրակարգային հարցերի լայն շրջանակին, մտքեր փոխանակվեցին երկու երկրների նախագահների միջև ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կատարման ընթացքի, առաջիկայում նախատեսվող բարձր մակարդակի փոխայցելությունների վերաբերյալ։

Armenian FM meets with Iranian counterpart in New York
YEREVAN, SEPTEMBER 23, ARMENPRESS. While on a working visit in New York, foreign minister of Armenia Edward Nalbandian on September 22 met with foreign minister of Iran Mohammad Javad Zarif, press service of the Armenian foreign ministry told Armenpress.
The meeting touched upon wide range of issues relating to the Armenian-Iranian friendly relations’ agenda. The two ministers exchanged views on the implementation process of agreements reached between the presidents of the two countries, as well as on the upcoming high-level mutual visits.