Համացանցում ցուցադրել են Դի Կապրիոյի նոր բնապահպանական առողջավայրը
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Համացանցում հրապարարկվել Է Blackadore Caye բնապահպանական առողջավայրի լուսանկարը՝ Բելիզի համանուն կղզում, որը պատկանում Է Լեոնարդո Դի Կապրիոյին: Ինչպես հայտնել Է Ռուսաստանի զբոսաշրջության գործարկուների ասոցիացիան, հյուրանոցային համալիրը պլանավորվում Է բացել 2018 թվականին, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Առողջավայրն ունի 68 շքատուն եւ 48 մասնավոր տուն: Յուրաքանչյուր օբյեկտի գինը կկազմի հինգ միլիոնից մինչեւ 15 միլիոն դոլար:
Ինչպես ճշտվում Է նախագծի կայքում, առջողջավայրը կաշխատի Էներգիայի լիովին վերականգնվող աղբյուրներով: Շրջակա միջավայրին վնասը նվազագույնի հասցնելու համար նախագծի հեղինակներին 12 տարի Է պահանջվել. Դի Կապրիոն կղզին գնել Է 2005 թվականին 1,75 միլիոն դոլարով:
Այդ ընթացքում այստեղ տնկվել են անտառներ, իսկ ջրի տակ հայտնվել են արհեսական խութեր, որոնք կոչված են հեշտացնելու ծովի բնակիչների կյանքը:

В сети показали новый экокурорт Ди Каприо
В сети опубликованы фото проекта экокурорта Blackadore Caye на одноименном острове в Белизе, принадлежащем Леонардо Ди Каприо. Как сообщает Ассоциация туроператоров России, отельный комплекс планируется открыть в 2018 году.
Курорт располагает 68 виллами и 48 частными домами. Стоимость каждого объекта составит от пяти до 15 миллионов долларов, сообщает Арменпресс со ссылкой на Lenta.ru.
Как уточняется на сайте проекта, курорт будет работать на полностью возобновляемых источниках энергии. На то, чтобы минимизировать вред окружающей среде, у авторов проекта ушло 12 лет — Ди Каприо купил остров в 2005 году за 1,75 миллиона долларов.
За это время здесь была проведена пересадка мангровых лесов, а под водой появились искусственные рифы, призванные облегчить жизнь морским обитателям.