Rolls-Royce-ը նոր Dawn Է ցուցադրել տեսանյութում
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մեծ Բրիտանիայի Rolls-Royce ավտոարտադրողը Dawn կաբրիոլետ Է պատրաստել Black Badge հատուկ շարքում: Այս մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, «Լենտա.ռու»-ին հայտնել Է Արեւելյան Եվրոպայում եւ ԱՊՀ-ում Rolls-Royce Motor Cars-ի կորպորատիվ հաղորդակցությունների ղեկավար Ֆրանկ Թիմանը:
Ավտոմեքենայի պաշտոնական շնորհանդեսը կկայանա Գուդվուդի Արագության փառատոնի շրջանակներում (Մեծ Բրիտանիա), որը տեղի կունենա հունիսի 29-ից մինչեւ հուլիսի 2-ը: Black Badge շարքը, որը մշակվել Է մակնիշի այն սպասարկյալների համար, ովքեր ցանկանում են «սկզբունքորեն այլ Rolls-Royce» ստանալ, առաջին անգամ ներկայացվել Է 2016 թվականին Ghost եւ Wraith մոդելներով:
Dawn Black Badge-ը ներկայացված Է մուգ գույնով՝ սեւի հագեցած երանգով: Ինտերիերի հարդարման ժամանակ օգտագործվել Է կոմպոզիտային ածխապլաստիկ՝ ալյումինային մնարաթելով, որը կիրառվում Է Stealth տեխնոլոգիայով ինքնաթիռներ ստեղծելիս: Րոպեում 1500 պտույտ զարգացնող շարժիչի հզորությունը մեծացված Է մինչեւ 601 ձիաուժ:

Rolls-Royce показал на видео новый Dawn
Британский автопроизводитель Rolls-Royce подготовил кабриолет Dawn в спецверсии Black Badge. Об этом корреспонденту «Ленты.ру» сообщил руководитель по корпоративным коммуникациям Rolls-Royce Motor Cars в Восточной Европе и СНГ Франк Тиманн.
Официальная презентация машины состоится в рамках Фестиваля скорости в Гудвуде, Великобритания, который пройдет с 29 июня по 2 июля. Серия Black Badge, ·разработанная для клиентов марки, желавших получить «принципиально иной Rolls-Royce». была впервые представлена в 2016 году моделями Ghost и Wraith,сообщает Арменпресс со ссылкой на Lenta.ru.
Dawn Black Badge выполнен в темном, насыщенном оттенке черного. В отделке интерьера использован композитный углепластик с алюминиевым волокном, применяемый при создании самолетов по технологии Stealth. Мощность развивающего 1500 оборотов в минуту двигателя повышена до 601 лошадиной силы.