Սոնա Պողոսյանը կարողացավ բրոնզե մեդալ նվաճել, բայց այդքանով չի բավարարվում
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի կանանց  ծանրամարտի հավաքականի անդամ, աշխարհի երիտասարդական առաջնության բրոնզե մեդալակիր Սոնա Պողոսյանը նպատակ ունի հաջորդ տարի դառնալ աշխարհի չեմպիոն:
«Իմ ելույթը ես շատ լավ եմ գնահատում: Կարողացա բրոնզե մեդալ նվաճել: Բայց այսքանով չեմ բավարարվում և ցանկություն ունեմ ավելի բարձր արդյունքների հասնել: Հաջորդ տարի ամեն ինչ կանեմ, որ արդեն աշխարհի չեմպիոն դառնամ»,-«Արմենպրես»-ի մամուլի սրահում լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց Պողոսյանը:
Տոկիոյում ընթացող ծանրամարտի աշխարհի երիտասարդների առաջնության կանանց 75 կգ քաշային կարգում Սոնա Պողոսյանը գրավեց 3-րդ տեղը: Նա պոկեց 98 կգ: Հրում վարժությունում մարզուհին բարձրացրեց 125 կգ և նվաճեց փոքր արծաթե մեդալ: Երկամարտի 223 կգ արդյունքով հայ ծանրորդը դարձավ բրոնզե մեդալակիր:

Сона Погосян завоевала бронзовую медаль
Член сборной Армении по тяжелой атлетике Сона Погосян намерена в будущем году стать чемпионкой мира. В этом году ей удалось завоевать бронзовую медаль на молодежном первенстве мира, однако этим она не удовлетворится.
«Я хорошо оцениваю свое выступление, я смогла завоевать бронзовую медаль, однако этим я не удовлетворюсь – хочу достичь  большего. В будущем году хочу стать чемпионкой мира»,- сказала она.
Как передает «Арменпресс», член сборной Армянии по тяжелой атлетике Сона Погосян стала бронзовой призершей чемпионата мира, который проходил в Токио.