Ադրբեջանը շփման գծում արձակել է ավելի քան 350 կրակոց
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում Ադրբեջանը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 40 անգամ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԱՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից:
ԱՀ ՊՆ հայտարարության մեջ նշվում է. «Մարտի 23-ին և լույս 24-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 40 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 350 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը և շարունակում իրականացնել մարտական դիրքերի հուսալի պահպանություն»:

Azerbaijani forces fire more than 350 shots at Artsakh line of contact
YEREVAN, MARCH 24, ARMENPRESS. The Defense Ministry of Artsakh Republic told “Armenpress” the Azerbaijani side violated the ceasefire regime over 40 times across the Artsakh-Azerbaijan line of contact.
The Ministry issued a statement which says: “On March 23 and overnight March 24 the Azerbaijani forces violated the ceasefire regime over 40 times by firing more than 350 shots from various caliber small arms at the Armenian positions in the Artsakh-Azerbaijan line of contact.
The Defense Army forces of Artsakh control the situation in the frontline and continue conducting the reliable protection of military posts”.