Կիեւը հայտնել Է Դոնբասում հակամարտության սկսվելուց ի վեր 2629 ուկրաինացի զինվորականների զոհվելու մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ուկրաինայի պաշտպանության նախարարությունը հայտարարել Է Դոնբասում ուժային գործողության սկսվելուց ի վեր 2629 ուկրաինացի զինվորականների զոհվելու, եւս 9453-ի վիրավորվելու մասին, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Հակաահաբեկչական գործողության սկսվելուց ի վեր մարտական գործողությունների հետեւանքով զոհվել Է 2629 զինվորական, նրանցից 2220-ը Ուկրաինայի զինված ուժերի զինծառայողներ են, մյուս զոհվածները Ուկրաինայի ազգային գվարդիայի, ներքին գործերի նախարարության, սահմանապահ ծառայության, ՈՒկրաինայի անվտանգության ծառայության եւ արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության կազմից են»,-ասել Է երկրի արեւելքում ուժային գործողության շտաբի խոսնակ Անդրեյ Լիսենկոն:
Նա նաեւ հայտնել Է, որ Դոնբասում ռազմական գործողությունների ողջ ընթացքում վիրավորվել են 9453 ուկրաինացի ուժայիններ, այդ թվում՝ Ուկրաինայի զինված ուժերի 7674 զինծառայողներ, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Киев сообщил о гибели 2629 украинских военных с начала конфликта в Донбассе
Министерство обороны Украины заявило о том, что с начала силовой операции в Донбассе погибли 2629 украинских военных, 9453 получили ранения, сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
"С начала антитеррористической операции (силовой операции на востоке Украины - прим. ТАСС) до сегодняшнего дня вследствие боевых действий погибли 2629 воинов, из них 2220 человек - это военнослужащие Вооруженных сил Украины (ВСУ), другие погибшие - из состава Нацгвардии Украины, Министерства внутренних дел, пограничной службы, Службы безопасности Украины и Государственной службы по чрезвычайным ситуациям", - сказал спикер штаба силовой операции на востоке страны Андрей Лысенко.
Он также сообщил, что за все время военных действий в Донбассе были ранены 9453 украинских силовиков, из которых 7674 - военнослужащие ВСУ.