Պեկինը Թրամփի պաշտոնակալության արարողությանը մասնակցելու հրավեր չի ստացել
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Չինաստանը հրավեր չի ստացել մասնակցելու ԱՄՆ-ի 45-րդ նախագահի պաշտոնաթողության արարությանը, որը Վաշինգտոնում կայանալու Է հունվարի 20-ին: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հունվարի 16-ին հայտարարել Է ՉԺՀ-ի ԱԳ նախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Հուա Չունյինը:
«ԱՄՆ-ը պաշտոնական ներկայացուցիչներին չի հրավիրել արարողությանը»,-ասել Է դիվանագետը:
ԱՄՆ-ի 45-րդ նախագահի պաշտոնակալության արարողությունը տեղի Է ունենալու հունվարի 20-ին: Ինչպես ավելի վաղ հայտնել են նորընտիր նախագահ Դոնալդ Թրամփի շտաբում, հանդիսությունները կսկսվեն վաղօրոք, դեռ հունվարի 17-ին:
Պլանավորված են մի քանի ընդունելություններ ի պատիվ ԱՄՆ-ի նորընտիր նախագահի եւ փոխնախագահի, ինչպես նաեւ Թրամփի կողմից կազմավորվող վարչակազմի նախարարների, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Пекин не получил приглашение на инаугурацию Трампа
Китай не получил приглашения принять участие в церемонии инаугурации 45-го президента США, которая состоится в Вашингтоне 20 января. Об этом в понедельник заявила официальный представитель МИД КНР Хуа Чуньин.
"США не пригласили официальных представителей на церемонию", - сказала дипломат.
Церемония инаугурации 45-го президента США состоится 20 января. Как ранее сообщили в штабе избранного президента Дональда Трампа, торжества начнутся заранее, еще 17 января. Запланировано несколько приемов в честь избранных президента и вице-президента США, а также министров формируемой администрации Трампа, сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.