Տարոն Մարգարյանն ուղերձ է հղել Տարեցների միջազգային լօրվա առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Տարեցների միջազգային օրվա առթիվ ուղերձ է հղել Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, ուղերձում մասնավորապես ասված է.
Հոկտեմբերի 1-ին առաջադեմ աշխարհը 1990 թվականից ի վեր նշում է որպես Տարեցների միջազգային օր: Իմ խորին համոզմամբ, սակայն, հայկական իրականության մեջ տարվա յուրաքանչյուր օրն է մեր սիրելի մեծերինը: Պարզապես այս օրը լրացուցիչ տոնականություն ենք հաղորդում մեր վերաբերմունքին և առիթն օգտագործում ևս մեկ անգամ մեր երախտագիտությունը հայտնելու այն մարդկանց, ովքեր արժանիորեն վաստակել են երջանիկ ու անհոգ ծերության իրավունքը: Այս օրը նաև առիթ է մեկ անգամ անդրադառնալու տարեցների խնդիրներին, դրանց լուծման ուղիների որոնմանը:
Մեր տարեցները, նրանց հուզող խնդիրները միշտ եղել են Երևանի քաղաքապետարանի և անձամբ իմ ուշադրության կենտրոնում: Քաղաքապետարանի կողմից իրականացվող համաքաղաքային, սոցիալական կամ այլ ծրագիր չկա, որտեղ առանձնակի ուշադրություն չհատկացվի տարեցներին: Մեր թիմն անում է հնարավորը, որ ավագ սերունդն իրեն զգա մեր սիրելի մայրաքաղաքի լիարժեք ու ակտիվ քաղաքացի և, թեկուզ տարիների փորձից եկող խորհուրդներով, իր մասնակցությունը բերի Արևի քաղաք Երևանի զարգացմանը:
Սիրելի տարեցներ,
այսօր վստահաբար շատ շնորհավորանքներ կստանաք: Միանալով բոլոր բարեմաղթանքներին՝ ուզում եմ, որ երկար տարիների առողջ ու անհոգ կյանք ունենաք և վստահ լինեք, որ մեր սերունդը սիրում ու գնահատում է ձեզ ու միշտ ձեր կողքին է»:

YEREVAN, OCTOBER 1, ARMENPRESS. Mayor of Yerevan Taron Margaryan issued a congratulatory message on the occasion of the International Day of Older Persons.
“Dear compatriots
Since 1990, the progressive world has marked October 1 as the International Day of Older Persons. I am sure that in Armenian reality each day of the year belongs to our seniors. On this day we simply convey festiveness to our treatment and use this occasion to once more express our gratitude to those who decently deserve the right for happy and carefree old age. This day is also an occasion to refer to the problems of elderly people, to find ways of their solution.
Our seniors, their problems have also been at the focus of attention of Yerevan Municipality and personally of me. There is no citywide, social or other program implemented by the Municipality in which elderly people are left without particular attention. Our team does everything to let our senior generation feel meaningful and active citizens of our beloved capital and due to their advice and experience participate in the development of our Sun City Yerevan.
Dear seniors,
You will certainly get lots of congratulations today. Joining all the best wishes I wish you to live a long, healthy and carefree life and be sure that we love and appreciate you and are always next to you.