Անցնող շաբաթվա ընթացքում շփման գծում օպերատիվ իրադրության փոփոխություններ չեն արձանագրվել
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Ապրիլի 10-ից 16-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում օպերատիվ իրադրության փոփոխություններ չեն արձանագրվել: Հակառակորդը շարունակել է տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետերից ու ՀԱՆ-17 տիպի նռնականատերից խախտել կրակի դադարեցման մասին կողմերի միջև ձեռքբերված բանավոր պայմանավորվածությունը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրինԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայություն, հատկապես ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել առաջնային գծի հյուսիսարևելյան և հարավարևելյան ուղղությամբ տեղակայված հայկական դիրքերի վրա, որոնք աստիճանաբար վեր են ածվել միջադեպերի, ինչի արդյունքում եղել են նաև կորուստներ:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը վերահսկում են իրենց վստահված պետական սահմանը և ձեռնարկում իրադրությանը համահունչ գործողություններ:

YEREVAN, APRIL 16, ARMENPRESS. The situation in the line of contact of Nagorno Karabakh-Azerbaijani opposing forces remained the same during April 10-16. Azerbaijan continued violating the ceasefire agreement by firing various caliber weapons including 60mm and 82mm mortars and AGS-17 grenade launchers.
As “Armenpress” was informed by the Press Service of the Nagorno Karabakh Defense Ministry, especially serious violations occurred towards Armenian positions in the northeastern and southeastern directions of the contact line, which led to casualties.
The Defense Army forces are confidently monitoring the borders and are conducting actions consistent of the situation.