Ադրբեջանը շարունակում է իր զինծառայողների դիակները դուրս բերելու գործողությունը. ԿԽՄԿ-ն նրանց դիակներ է փոխանցել
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանն ապրիլի 9-ին ժամը 16:00-19:00-ն կշարունակի Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության դեմ ռազմական ագրեսիայի արդյունքում որոշակի ուղղություններում առաջնագծից դուրս բերել իր ոչնչացված զինծառայողների դիակները:
Այս մասին, ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, հայտնում է Ադրբեջանի ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Ապրիլի 1-5-ին առաջնագծում սպանված զինծառայողների դիակները դուրս բերելու աշխատանքները ԵԱՀԿ ներկայացուցիչների եւ Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի (ԿԽՄԿ) ադրբեջանական բաժանունքի աշխատակիցների մասնակցությամբ սկսվել եւ արդեն իրականացվել է ապրիլի 8-ին ժամը 15:00-20:00-ն:
Ադրբեջանական qafqazinfo.az լրատվական կայքը հայտնել է, որ ԿԽՄԿ-ի Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության հյուսիս արեւելքում գտնվող Թալիշ գյուղի մոտ Ադրբեջանի հետ հակամարտ զորքերի շփման գծում ոչնչացված 7 ադրբեջանցի զինծառայողի դիակ են հանձնել ադրբեջանական կողմին, ու որ
ԿԽՄԿ-ի հայկական բաժանմունքի աշխատակիցները ապրիլի 8-ի երեկոյան ադրբեջանական կողմին են հանձնել եւս մեկ զինծառայողի դիակ: Ադրբեջանական ԶԼՄ-ների տվյալներով` ներկա դրությամբ ադրբեջանական կողմի կորուստը կազմում է ոչնչացված 89 եւ 6 անհայտ կորած զինծառայող:

YEREVAN, APRIL 9, ARMENPRESS. During the period of 16:00-19:00 April 9 Azerbaijan will continue to take the corpses of its soldiers eliminated as a result of military aggression unleashed by Azerbaijan against Nagorno Karabakh, “Armenpress” reports citing the press service of Azerbaijani Defense Ministry.
The activities of exchanging bodies of soldiers killed as a result of Azerbaijani aggression against Nagorno Karabakh on April 1-5 was implemented during the period of 15:00-20:00 of April 8 under the mediation of the International Committee of the Red Cross (ICRC) and the field assistants of the Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office.
Azerbaijani qafqazinfo.az news website informs that the ICRC has handed the corpses of 7 eliminated Azerbaijani soldiers near Talish village, located in the north eastern part of Nagorno Karabakh Republic. On April 3 an Azerbaijani subversive group had infiltrated into the village, brutally killing and vandalizing the bodies of three elderly residents of the village.
Representatives of the Armenian office of the ICRC handed the corpse of another Azerbaijani soldier on April 8. According to Azerbaijani mass media, at the moment Azerbaijan has 89 eliminated soldiers and 6 more are missing.