«Միսս Տիեզերք-2015» տիտղոսը նվաճել է Ֆիլիպինները ներկայացուցնող Պիա Ալոնսո Վուրտսբախը
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Միսս Տիեզերք-2015» տիտղոսը նվաճել է Ֆիլիպինների ներկայացուցչուհի Պիա Ալոնսո Վուրտսբախը: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, հաղորդել է Fox հեռուստաալիքը, որը մրցույթը հեռարձակում էր Լաս Վեգասից (Նեւադայի նահանգ):
Հաղորդավարի սխալի պատճառով սկզբում թագը հանձնել են Կոլումբիայի ներկայացուցչուհուն, որն այն կրել է մի քանի րոպե, ինչից հետո հայտարարվել Է, որ հաղթողը 26-ամյա Վուրտսբախն Է: Ֆիլիպինա-գերմանուհի մոդելը ծնվել է Գերմանիայում, ըստ որոշ տեղեկությունների նա ռոմանտիկ կապեր ունի Ֆիլիպինների նախագահ Բենինգո Ակինո III-ի հետ:
Հաղթողին թագը հանձնել է «Միսս Տիեզերք - 2014»-ը՝ կուլումբիացի մոդել Պաուլինա Վեգան:
Տիտղոսի համար պայքարում էին 80 երկրների ներկայացուցչուհիներ: Փոխ-միսս է դարձել Կոլումբիայի ներկայացուցչուհի Արիադնա Գուտիերեն, երկրորդ փոխ-միսսի տիտղոսը բաժին է հասել ԱՄՆ-ից 27-ամյա Օլիվիա Ջորդանին, հաղորդել է ՌԻԱ Նովոստին:

Представительница Филиппин завоевала титул "Мисс Вселенная–2015"
Представительница Филиппин Пия Алонсо Вуртсбах (Pia Alonzo Wurtzbach) завоевала титул "Мисс Вселенная-2015", трансляцию конкурса из Лас-Вегаса (штат Невада) ведет телеканал Fox.
Из-за ошибки ведущего сначала корону вручили представительнице Колумбии, которая оставалась в ней в течение нескольких минут, после чего вновь огласили победительницу, ей оказалась 26-летняя Вуртсбах. Филиппино-немецкая модель родилась в Германии, по некоторым сведениям, ее связывают романтические отношения с президентом Филиппин Бенигно Акино III, сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
Корону победительнице вручила "Мисс Вселенная-2014" колумбийская модель Паулина Вега.
За титул боролись представительницы 80 стран. Вице-мисс стала представительница Колумбии Ариадна Гутиере (Ariadna Gutierrez), титул второй вице-мисс достался 27-летней Оливии Джордан (Olivia Jordan) из США.
Россия на конкурсе была представлена 19-летней уроженкой Читы Владиславой Евтушенко, которая не вошла в число 15 финалисток.