Ստեփանակերտի «Թումո» կենտրոնը նախատեսվում է շահագործման հանձնել սեպտեմբերին
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության վարչապետ Արայիկ Հարությունյանը, «Ղարաբաղ Տելեկոմ»  ՓԲԸ փայատիրոջ ներկայացուցիչ Ռալֆ Յիրիկյանի հետ օգոստոսի 13-ին  այցելել է Ստեփանակերտի «Թումո» կենտրոն՝ ծանոթանալու այնտեղ ընթացող  շինարարական աշխատանքներին: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից,  շրջելով կենտրոնի սենյակներով՝ վարչապետն իր գոհունակությունն է հայտնել կատարված աշխատանքի վերաբերյալ և համապատասխան պաշտոնատար անձանց տվել նոր հանձնարարականներ, որպեսզի ուսումնական կենտրոնը շահագործման հանձնվի սեպտեմբերին:
Շենքի՝ ավարտին մոտեցող վերակառուցման համար «Ղարաբաղ տելեկոմ» ընկերությունը հատկացրել է շուրջ 150 մլն դրամ գումար, իսկ  սարքավորումները ձեռք կբերվեն Հայ բարեգործական ընդհանուր միության կողմից: Ըստ պատասխանատուների զեկուցման՝ Ստեփանակերտի «Թումո» կենտրոն կարող են հաճախել Արցախի 500-ից ավելի 12-18 տարեկան երեխաներ՝ տարբեր բնակավայրերից:

Stepanakert "Tumo" Center is planned to be launched in September
YEREVAN, AUGUST 13, ARMENPRESS. On August 13, the Prime Minister of Artsakh Arayik Harutyunyan visited “Tumo” center of Stepanakert together with the shareholder of “Karabakh Telecom” RalphYirikian to familiarize with the construction works of the center. As “Armenpress” was informed from the Information and Public Relations Division of the NKR Government, the Prime Minister, touring in the rooms of the center, expressed his satisfaction with the works done and gave new assignments to respective officials so as the educational center is ready for use in September.
“Karabakh Telecom” allocated about 150 million drams for the reconstruction of the building and the equipments will provided by the “Armenian General Benevolent Union”. AGBU is also convering operating costs, and the age rage 12 to 18 can attend the Stepanakert “Tumo” center from different parts of Artsakh.