Անահիտ Ավանեսյանն անդրադարձել է նախարարությունում իրականացված խուզարկությանը
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը նախարարությունում խուզարկության մասին տեղեկացել է մամուլից:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ նախարարն այս մասին ասել է լրագրողների հետ զրույցում:
«Ես ինքս տեղյակ չեմ: Գտնվում էի կառավարությունում, նիստի էի: Շատ բան չգիտեմ, ինքս ծանոթացել եմ լրատվությունից»,–ասել է Ավանեսյանը՝ հորդորելով մանրամասների  համար դիմել Քննչական կոմիտե:
Անդրադառնալով հարցին, թե ինքը հարցաքննվե՞լ է՝ նախարարը պատասխանել է, որ  որևէ գործի շրջանակներում վերջերս չի հարցաքննվել:
Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ ՀՀ քննչական կոմիտեն խուզարկություն է իրականացնում Առողջապահության նախարարությունում և բժշկական կենտրոններից մեկում:

Министр здравоохранения Аванесян узнала об обыске в министерстве из прессы
Министр здравоохранения Армении Анаит Аванесян узнала об обыске в министерстве из прессы. Как сообщает Арменпресс, об этом министр сказала в беседе с журналистами.
“Я сама не знала. Я была в правительстве, на заседании. Я мало что знаю об этом деле, узнала о нем из СМИ”, - сказала Аванесян, призвав обратиться за подробностями в Следственный комитет.
Коснувшись вопроса о том, допрашивали ее или нет, министр ответила, что в последнее время ее не допрашивали в рамках какого-либо дела.
Ранее стало известно, что Следственный комитет Армении проводит обыски в министерстве здравоохранения и одном из медицинских центров.