Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Լիտվայի արտաքին գործերի նախարարի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ապրիլի 12-ին Վիլնյուսում հանդիպել է  Լիտվայի արտաքին գործերի նախարար Գաբրիելիուս Լադսբերգիսի հետ:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Արմեն Գրիգորյանն այս մասին գրել է «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում։
«Հանգամանալից ներկայացրել եմ ՀՀ արտաքին քաղաքականության տարբեր ուղղությունները և ներկայիս առաջնահերթությունները: Անդրադարձել եմ Հարավային Կովկասում տիրող անվտանգային իրավիճակին, առկա մարտահրավերներին և դրանց հաղթահարման ուղղությամբ հայկական կողմի գործադրվող ջանքերին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկել ենք ապրիլի 5-ի ՀՀ-ԱՄՆ-ԵՄ հանդիպման արդյունքները, ինչի շրջանակներում ԱԳ նախարարը հայտնել է Լիտվայի պատրաստակամությունն աջակցելու ՀՀ-ին առաջ մղելու ՀՀ-ԵՄ օրակարգային հարցերը:
Քննարկել ենք նաև Հայաստան-Լիտվա օրակարգային հարաբերությունները՝ մատնանշելով երկկողմ համագործակցության ընդլայնման անհրաժեշտությունը»,-գրել է Գրիգորյանը։

Секретарь Совета безопасности Армении встретился с министром иностранных дел Литвы
Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян 12 апреля в Вильнюсе встретился с министром иностранных дел Литвы Габриэлюсом Ладсбергисом.
Как передает «Арменпресс», об этом Армен Григорян написал на своей странице в Facebook.
«Я подробно представил различные направления и текущие приоритеты внешней политики РА. Коснулся ситуации безопасности на Южном Кавказе, существующих вызовов и усилий армянской стороны по их преодолению.
Мы обсудили итоги встречи 5 апреля РА-США-ЕС, министр иностранных дел выразил готовность Литвы поддержать РА в продвижении вопросов повестки РА-ЕС.
Мы также обсудили отношения между Арменией и Литвой, отметив необходимость расширения двустороннего сотрудничества», - написал Григорян.