Վարչապետը հանդիպում է ունեցել Ժողովրդավարության աջակցության ազգային հիմնադրամի նախագահի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում է ունեցել Ժողովրդավարության աջակցության ազգային հիմնադրամի նախագահ Դեյմոն Ուիլսոնի հետ:
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստանում ժողովրդավարության ոլորտում իրականացվող բարեփոխումներին, ՀՀ կառավարության հավակնոտ օրակարգի առաջմղմանը, կոռուպցիայի դեմ պայքարի քայլերին, խոսքի և մամուլի ազատությանը վերաբերող հարցեր:
Դեյմոն Ուլիսոնն ընդգծել է վերջին տարիներին Հայաստանի առաջընթացը վերոնշյալ ոլորտներում` պատրաստակամություն հայտնելով հետագայում ևս օժանադակություն ցուցաբերել ՀՀ կառավարության ծրագրերին:
Կարևորվել է ՀՀ կառավարության և Ժողովրդավարության աջակցության ազգային հիմնադրամի միջև հետագա սերտ համագործակցությունը:

Премьер-министр Пашинян провел встречу с президентом Национального фонда поддержки демократии
Премьер-министр Никол Пашинян провел встречу с президентом Национального фонда поддержки демократии Деймоном Уилсоном.
Как сообщили Арменпресс в Департаменте информации и по связям с общественностью аппарата премьер-министра Армении, собеседники обсудили реализуемые в Армении реформы в сфере демократии, продвижение амбициозной повестки правительства Республики Армения, шаги по борьбе с коррупцией, свободу слова и прессы.
Дэймон Уилсон подчеркнул прогресс Армении в вышеупомянутых областях за последние годы, выразив готовность и впредь поддерживать программы правительства Республики Армения.
Была подчеркнута важность дальнейшего тесного сотрудничества между правительством Республики Армения и Национальным фондом поддержки демократии.