Ադրբեջանը Բերձորի Սուրբ Համբարձման եկեղեցին վերածում է մզկիթի. Արցախի Պատմական միջավայրի պահպանության պետական ծառայությունն ահազանգում է
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Պատմական միջավայրի պահպանության պետական ծառայությունը ահազանգել է հայկական եկեղեցին Ադրբեջանի կողմից մզկիթի վերածելու մասին՝ Ադրբեջանի արարքը որակելով որպես պատմության բռնայուրացում, մշակութային ինքնության ոչնչացում, կրոնական անհանդուրժողականություն ու կեղծում։
«Ադրբեջանը Բերձորի Սուրբ Համբարձման եկեղեցին վերածում է մզկիթի»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ նշաված է ծառայության տարածած հաղորդագրության մեջ, որին կից հրապարակված են Ադրբեջանի արարքը փաստող լուսանկարներ:

YEREVAN, JUNE 23, ARMENPRESS. The Azerbaijani government is turning an Armenian church into a mosque in the territories under its control in Nagorno Karabakh.
A government agency in Nagorno Karabakh posted images online showing the St. Hambardzum Church of Berdzor (Lachin) in Nagorno Karabakh being converted into a mosque.
“Azerbaijan is turning the St. Hambardzum Church of Berdzor into a mosque. Appropriation of history, destruction of cultural identity, religious intolerance and falsification,” the State Service of Preservation of Historic Environment of Nagorno Karabakh said in a statement.