Հայաստանի մարմնամարզության հավաքականը վերադարձավ Թուրքիայից
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի մարմնամարզության հավաքականը վերադարձավ Թուրքիայից, որտեղ մասնակցում էր Եվրոպայի առաջնությանը:
GEV_5447.JPG (1.25 MB)
«Արմենպրես»-ի հարորդմամբ` «Զվարթնոց» օդանավականում մարզիկներին դիմավորելու էին եկել հավաքականի ներկայացուցիչների ընտանիքի անդամները և բազմաթիվ երկրպագուներ:
Հայաստանի մեծահասակների ընտրանուն դիմավորողների շարքում էին նաև երիտասարդական ընտրանու անդամները` օրեր առաջ Թուրքիայում կայացած երիտասարդների աշխարհի առաջնության չեմպիոն Համլետ Մանուկյանը և փոխչեմպիոն Մամիկոն Խաչատրյանը:
GEV_5272.JPG (1.20 MB)
Հայաստանի մարմնամարզության հավաքականը Անթալիա քաղաքում կայացած Եվրոպայի առաջնությունում նվաճեց երեք մեդալ: Արթուր Դավթյանը դարձավ առանձին գործիքների հենացատկի ոսկե և նժույգ-թափերի բրոնզե, իսկ Վահագն Դավթյանը` արծաթե մեդալակիր:

Сборная Армении по спортивной гимнастике возвратилась из Турции
Сборная Армении по спортивной гимнастике возвратилась из Турции, где принимала участие в чемпионате Европы.
Как сообщает «Арменпресс», в аэропорту «Звартноц» спортсменов встречали члены их семей, друзья по команде и многочисленные болельщики.
Среди встречавших были также члены молодежной сборной Армении, победитель прошедшего несколько дней назад в Турции молодежного чемпионата мира Гамлет Манукян и занявший второе место Мамикон Хачатрян.
На прошедшем в Анталии чемпионате Европы сборная Армении по спортивной гимнастике завоевала три медали. Артур Давтян стал золотым призером в упражнениях опорный прыжок и бронзовым на отдельных снарядах, а Ваагн Давтян - серебряным медалистом.