Փաշինյանը և Պուտինը քննարկել են ՀԱՊԿ երկրների ղեկավարների երևանյան գագաթաժողովի, և դրա շրջանակում Պուտինի այցի հարցեր
Փաշինյանը և Պուտինը քննարկել են ՀԱՊԿ երկրների ղեկավարների երևանյան
գագաթաժողովի, և դրա շրջանակում Պուտինի այցի հարցեր
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից, զրուցակիցները քննարկել են ս. թ. նոյեմբերի 23-ին Երեւանում կայանալիք ՀԱՊԿ երկրների ղեկավարների գագաթաժողովին, ինչպես նաեւ դրա շրջանակում ՌԴ նախագահի՝ Հայաստանի Հանրապետություն կատարելիք այցի օրակարգին վերաբերվող հարցեր:
Նշվում է, որ մտքեր են փոխանակվել նաեւ հոկտեմբերի 31-ին Սոչիում կայացած եռակողմ հանդիպումից հետո տեղի ունեցած մի շարք իրադարձությունների, ինչպես նաեւ հումանիտար հարցերի շուրջ ձեռքբերված պայմանավորվածությունների կատարման ընթացքի վերաբերյալ:

Armenian, Russian leaders discuss the agenda of Russian President's visit to Armenia on November 22
YEREVAN, NOVEMBER 9, ARMENPRESS. Prime Minister Nikol Pashinyan had a telephone conversation with the President of the Russian Federation Vladimir Putin.
The interlocutors discussed issues related to the summit of CSTO leaders to be held in Yerevan on November 23, as well as the agenda of the Russian President's visit to the Republic of Armenia that will take place on November 22 in the sidelines of the CSTO summit.
The sides also exchanged thoughts on a number of developments that took place after the trilateral meeting held in Sochi on October 31, as well as on the implementation of the agreements reached on humanitarian issues.