Նենսի Փելոսին հրաժարվել է խոսել Հայաստան այցի մանրամասներից
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի նախագահ Նենսի Փելոսին հրաժարվել է ներկայացնել Հայաստան կատարելիք այցի մանրամասները։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, այցի մասին Փելոսին խոսել է Բեռլինում։
Ինչպես հաղորդում է Associated Press-ը, լրագրողների հետ զրույցում Ներկայացուցիչների պալատի նախագահը հաստատել է, որ սեպտեմբերի 17-ին այցելելու է Հայաստան։ Այցի ընթացքում նրան ուղեկցելու է նաև Ներկայացուցիչների պալատի անդամ, դեմոկրատ պատգամավոր Ջեքի Սփիերը, ով հայկական արմատներ ունի։
Նենսի Փելոսին հրաժարվել է այլ մանրամասներ ներկայացնել այցի հետ կապված՝ ասելով, որ Կոնգրեսի անդամները, ովքեր ճամփորդում են, «չեն սիրում լինել թիրախում»։ «Ամեն դեպքում, խոսքը վերաբերում է մարդու իրավունքներին, ցանկացած մարդու արժանապատվությունն ու արժեքը հարգելուն»,- ասել է Փելոսին։

Нэнси Пелоси отказалась сообщить подробности визита в Армению
Спикер Палаты представителей Конгресса США Нэнси Пелоси отказалась сообщить подробности  предстоящего визита в Армению. Как передает «Арменпресс», Пелоси о визите рассказала в Берлине.
Как сообщает Reuters, в беседе с журналистами спикер Палаты представителей подтвердила, что 17 сентября она посетит Армению. В ходе визита ее будет сопровождать и член Палаты представителей, депутат от Демократической партии Джеки Спир.
Нэнси Пелоси отказалась предоставить дополнительную информацию о визите, заявив, что члены Конгресса при путешествиях «не любят оказываться под мишенью». «В любом случае речь идет о правах человека, уважении достоинства и ценности любого человека», - сказала Нэнси Пелоси.