ՊՆ-ն ռազմական կցորդներին ներկայացրել է սահմանային իրադրությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի պաշտպանության նախարարության վարչական համալիրում ՊՆ պաշտպանական քաղաքականության և միջազգային համագործակցության վարչության պետ Լևոն Այվազյանը և ԶՈւ ԳՇ օպերատիվ գլխավոր վարչության պետի տեղակալ, գնդապետ Ալբերտ Բաղդադյանը հանդիպել են Հայաստանի Հանրապետությունում հավատարմագրված օտարերկրյա դեսպանությունների ռազմական կցորդներին և ներկայացրել ադրբեջանական կողմի լայնածավալ սադրանքի արդյունքում ստեղծված իրադրությունը:
Նշվել է, որ ադրբեջանական կողմն ինտենսիվորեն կիրառում է հրետանային տարբեր միջոցներ, խոշոր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներ և ԱԹՍ-ներ, թիրախավորվում են ոչ միայն ռազմական, այլև քաղաքացիական ենթակառուցվածքները: Հայկական կողմն ունի զոհեր և վիրավորներ:
ՀՀ զինված ուժերի ստորաբաժանումները շարունակում են կատարել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրները` ձեռնարկելով բոլոր անհրաժեշտ միջոցները հակառակորդին հակազդելու ուղղությամբ:
Ընդգծվել է, որ լայնածավալ սադրանքի պատասխանատվությունն ամբողջությամբ կրում է Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը։

Министерство обороны Армении представило военным атташе аккредитованных в Армении посольств ситуацию на границе
Министерство обороны Армении представило военным атташе аккредитованных в
Армении посольств ситуацию на границе
В административном комплексе Министерства обороны Армении начальник Управления оборонной политики и международного сотрудничества МО Левон Айвазян и заместитель начальника Главного оперативного управления Генштаба ВС полковник Альберт Багдадян встретились с военными атташе иностранных посольств, аккредитованных в Республике Армения, и представили ситуацию, создавшуюся в результате широкомасштабной провокации азербайджанской стороны.
Отмечалось, что азербайджанская сторона интенсивно использует различные артиллерийские средства, крупнокалиберные винтовки и зенитно-ракетные комплексы, нанося удары не только по военным, но и по гражданским инфраструктурам. С армянской стороны есть жертвы и раненые.
Подразделения Вооруженных сил Армении продолжают выполнять поставленные перед ними боевые задачи, предпринимая все необходимые меры по оказанию противодействия противнику.
Было подчеркнуто, что ответственность за широкомасштабную провокацию полностью несет военно-политическое руководство Азербайджана.