Հայկական «Զուլալի» ֆիլմը ցուցադրվելու է միջազգային կինոփառատոնի շրջանակում անցկացվող «Համաշխարհային կինո» ծրագրում
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռեժիսոր Հայկ Օրդյանի «Զուլալի» խաղարկային լիամետրաժ ֆիլմը սեպտեմբերի 13-18-ը ցուցադրվելու է «Տաշքենդի միջազգային կինոփառատոնի» շրջանակում անցկացվող «Համաշխարհային կինո» ծրագրում։ Այս մասին «Արմենպրես»-ին հայտնում են ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունից:
Երեք մասից բաղկացած պատումը բացահայտում է ընտանեկան մի մեծ ողբերգություն՝ իր ամբողջ ընտանեկան ուրախ և տխուր դրվագներով, որտեղ առանձնահատուկ տեղ են գրավում գյուղի մթնոլորտը, կյանքը և բնությունը:
Ֆիլմը ստացել է պետական ֆինանսական մասնակի աջակցություն ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարության ենթակայությամբ գործող «Հայաստանի ազգային կինոկենտրոն» ՊՈԱԿ-ի կողմից։

Фильм «Зулали» будет показан на международном кинофестивале в программе «Мировое кино»
Полнометражный художественный фильм режиссера Айка Ордяна «Зулали» будет показан на Ташкентском международном кинофестивале в программе «Мировое кино». Он пройдет с 13 по 18 сентября. Об этом «Арменпресс» сообщили в Министерстве образования, науки, культуры и спорта Армении.
Фильм, состоящий из трех частей, раскрывает великую семейную трагедию со всеми ее и веселыми и грустными семейными эпизодами, в которых особое место занимают атмосфера, жизнь и природа деревни.
Фильм снят при частичном государственном финансовом содействии от ГНКО «Национальный киноцентр Армении», действующей под ведомством Министерства ОНКС РА.