Իրաքում պարետային ժամ է հայտարարվել
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իրաքի իշխանությունները հայտարարել են ամբողջ երկրում պարետային ժամ սահմանելու մասին՝ սկսած երկուշաբթի ժամը 20: 00-ից (Երևանի ժամանակով) մինչև հետագա իրազեկումը՝ երկրում իրադրության սրման հետ կապված: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով «ՌԻԱ Նովոստի»-ին, այս մասին հայտնել է Իրաքի անվտանգության ուժերի միացյալ հրամանատարությունը:
«Այսօր ժամը 19:00-ից (Բաղդադի ժամանակով) մինչև հաջորդ ծանուցում Իրաքի բոլոր նահանգներում տեղաշարժի ամբողջական արգելք է հայտարարվել»,- նշված է անվտանգության ուժերի հրամանում:
Ավելի վաղ, Իրաքի իշխանությունները հայտարարել էին պարետային ժամ սահմանելու մասին միայն Բաղդադում, սակայն շիա առաջնորդ Մուքտադա Աս Սադրի կողմնակիցները, որոնք մտել էին Բաղդադի պահպանվող «կանաչ գոտում» գտնվող հանրապետական պալատ, անտեսել էին իշխանությունների կարգադրությունը:

В Ираке объявлен комендантский час
Иракские власти вводят комендантский час с 20:00 (время ереванское) на всей территории страны до дальнейшего уведомления - в связи с обострением ситуации в стране.
Как передает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости, об этом сообщает Объединенное оперативное командование Ирака.
«С 19:00 (по багдадскому времени) сегодняшнего дня и до особого распоряжения объявлен полный запрет на передвижение во всех иракских провинциях», — говорится в приказе силовиков.
Ранее иракские власти объявили комендантский час только в Багдаде, однако сторонники шиитского лидера Муктады ас-Садра, проникшие во Дворец республиканцев в охраняемую «зеленую зону» Багдада, проигнорировали приказ властей.