Ադրբեջանում Իրանի դեսպանը հայտնել է «3+3» ձևաչափով հաջորդ հնարավոր հանդիպման մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «3+3» ձևաչափով (Իրան-Թուրքիա-Ռուսաստան և Հայաստան-Վրաստան-Ադրբեջան) հաջորդ հանդիպումը հնարավոր է տեղի ունենա մինչև տարվա վերջ՝ Իրանում: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով ադրբեջանական լրատվամիջոցները, այս մասին հայտարարել է Ադրբեջանում Իրանի դեսպան Սեյիդ Մուսավին:
«Այս նախաձեռնությունը շատ հաջող էր։ Ակնկալում ենք, որ հաջորդ հանդիպումը տեղի կունենա մինչև տարեվերջ՝ արդեն Իրանում»,- ասել է Մուսավին:
«3+3» ձևաչափով առաջին հանդիպումը տեղի է ունեցել 2021 թվականի դեկտեմբերի 10-ին Մոսկվայում ։ Հանդիպմանը մասնակցում էին Թուրքիայի, Ռուսաստանի, Իրանի, Ադրբեջանի և Հայաստանի պատվիրակությունները ՝ փոխարտգործնախարարների գլխավորությամբ: Վրաստանը հրաժարվել էր ներկայանալ այդ հանդիպմանը:

Ambassador of Iran to Azerbaijan informed about the next possible meeting in "3+3" format
YEREVAN, AUGUST 29, ARMENPRESS. The next meeting in the "3+3" format (Iran-Turkey-Russia and Armenia-Georgia-Azerbaijan) may take place before the end of the year in Iran, ARMENPRESS reports, referring to the Azerbaijani media, Iran's Ambassador to Azerbaijan Seyed Mousavi.
"This initiative was very successful. We expect that the next meeting will take place before the end of the year, this time in Iran," Mousavi said.
The first meeting in the "3+3" format took place on December 10, 2021 in Moscow. The delegations of Turkey, Russia, Iran, Azerbaijan and Armenia, headed by the deputy foreign ministers, participated in the meeting. Georgia refused to appear at that meeting.