ՌԴ ՊՆ-ն կրկին արձանագրել է Ադրբեջանի կողմից հրադադարի ռեժիմի խախտման փաստերը
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Լեռնային Ղարաբաղում ռուսական խաղաղապահ զորախումբը անցած մեկ օրվա ընթացքում իր պատասխանատվության գոտում արձանագրել է ադրբեջանական զինուժի կողմից հրադադարի ռեժիմի խախտման 4 դեպք: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում է Ռուսաստանի Դաշնության պաշտպանության նախարարությունը:
«Անցած 24 ժամվա ընթացքում Սարիբաբա և Բուզդուխ բարձունքների շրջաններում, նաև Մարտակերտի շրջանում ռուսական խաղաղապահ զորախմբի պատասխանատվության գոտում արձանագրվել է ադրբեջանական զինուժի կողմից հրադադարի ռեժիմի խախտման 4 դեպք: Դրա հետևանքով Լեռնային Ղարաբաղի զինված ուժերի 2 ներկայացուցիչ զոհվել է, 14-ը՝ վիրավորվել (Արցախի ՊԲ-ն հայտնում է 19 վիրավորի մասին, - խմբ.)»,-ասված է հաղորդագրությունում:
ՌԴ ՊՆ-ից ընդգծել են, որ ռուս խաղաղապահների հրամանատարությունը՝ ադրբեջանական և հայկական կողմերի հետ համագործակցությամբ, այդ միջադեպերը հարթել է, շփման գծի խախտումներ չեն եղել:

YEREVAN, AUGUST 4, ARMENPRESS. The Russian peacekeeping force in Nagorno-Karabakh recorded 4 cases of ceasefire violations by the Azerbaijani military in its area of responsibility over the past one day, ARMENPRESS reports, the Ministry of Defense of the Russian Federation said.
"During the past 24 hours, 4 cases of violation of the ceasefire by the Azerbaijani armed forces were recorded in the area of responsibility of the Russian peacekeeping troops in the regions of Saribaba and Buzdukh Heights, as well in the Martakert region. As a result, 2 representatives of the armed forces of Nagorno-Karabakh were killed and 14 were injured (the Defense Ministry of Artsakh informs about 19 wounded, - ed.)," the message says.
The Ministry of Defense of the Russian Federation emphasized that the command of the Russian peacekeepers, in cooperation with the Azerbaijani and Armenian sides, resolved these incidents, there were no violations of the line of contact.