Ինչո՞ւ ֆինանսավորման պայմաններում գործը չի արվել. Փաշինյանն անդրադարձել է Մեղրիի մանկապարտեզի խնդրին
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ կառավարության նիստում ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն իր մտահոգությունը հայտնեց այն հարցի կապակցությամբ, որ Մեղրի քաղաքում դեռ 2018 թվականին խոստացված մանկապարտեզը շահագործման չի հանձնվել: Այնինչ՝ ֆինանսավորումը եղել է:
«Ուզում եմ անդրադառնալ Մեղրի քաղաքի մանկապարտեզին: Դեռ 2018 թվականին Մեղրի քաղաքում խոստում եմ տվել մանկապարտեզի հետ կապված: Շինարարության համար միջոցներ է հատկացրել «Իմ քայլը» հիմնադրամը: Ինձ համար տհաճ անակնկալ է այն, որ մանկապարտեզը չի գործում: Ինչո՞ւ ֆինանսավորման պայմաններում գործը չի արվել: Լուսանկարներ են ուղարկել ինձ, խայտառակ պատկեր է: Հանձնարական եմ տվել փոխվարչապետ Մաթևոսյանին: Ես այս հարցը համարում եմ ինձ համար անձնական պատասխանատվություն, անկախ նրանից, թե ով է կապալառուն»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նշեց ՀՀ վարչապետը:
Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծեց, որ աշխատանքների թերացման հարցի պարզաբանման պրոցեսից պետք է երեխաները չտուժեն: Նա հստակ հանձնարական տվեց՝ մանկապարտեզը պետք է շահագործման հանձնվի:

Почему работа не была выполнена при наличии финансирования? Пашинян коснулся проблемы детского сада в Мегри
ЕРЕВАН, 14 ИЮЛЯ, АРМЕНПРЕСС. На заседании правительства РА премьер-министр РА Никол Пашинян выразил озабоченность в связи с тем, что обещанный в 2018 году детский сад в городе Мегри до сих пор не сдан в эксплуатацию.Хотяфинансирование было.
«Хочу обратиться к детскому саду города Мегри. Еще в 2018 году я давал обещание относительно детского сада в городе Мегри. Средства на строительство выделил фонд «Мой шаг». Для меня неприятный сюрприз, что детский сад не работает. Почему работа не выполнена при наличии финансирования? Мне прислали фото, стыдно. Я дал поручение вице-премьеру Матевосяну. Я считаю этот вопрос личной ответственностью для себя, независимо от того, кто является подрядчиком", - сказал премьер-министр Армении, сообщает «Арменпресс».
Никол Пашинян подчеркнул, что дети не должны страдать в процессе выяснения вопроса о незавершенных работах. Он дал четкий приказ: садик нужно сдать в эксплуатацию.