ԱՆԻՖ-ը ներկայացուցչություն է բացել Աբու Դաբիում
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՆԻՖ-ը (Հայաստանի պետական հետաքրքրությունների ֆոնդ) ներկայացուցչություն է բացել Աբու Դաբիում` ստանալով Abu Dhabi Global Market-ի կոմերցիոն սերտիֆիկատ։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնել է ԱՆԻՖ-ը:
«ԱՄԷ ընկերությունների հետ մեր համագործակցության արդյունքում արդեն իրականացվում է երկու խոշոր ներդրումային ծրագիր։ Այս քայլի շնորհիվ, վստահ ենք, բացվում են նոր մասշտաբային ծրագրերի նոր հնարավորություններ»,- նշված է հաղորդագրության մեջ:
ԱՄԷ ընկերությունների հետ իրականացված ծրագրերից մեկը «Մասդար» ընկերության հետ «Այգ֊1» ֆոտովոլտային կայանի կառուցումն է Արագածոտնի մարզում, մյուսը` «Էյր Արաբիա» ընկերության հետ «Ֆլայ Արնա» հայկական ազգային ավիաուղիների ստեղծումը:

ANIF открыл представительство в Абу-Даби
ANIF (фонд государственных интересов Армении) открыл представительство в Абу-Даби, получив коммерческий сертификат Abu Dhabi Global Market. Как передает«Арменпресс», об этом сообщил ANIF.
"ANIF рад сообщить об открытии представительства в Абу Даби и получении коммерческого сертификата от Abu Dhabi Global Market.В результате нашего сотрудничества с ведущими компаниями ОАЭ уже реализуются два крупных инвестиционных проекта.Мы с нетерпением ждем возможности реализации новых крупномасштабных программ и углубления деловых связей между Арменией и ОАЭ", - говорится в сообщении.
Одной из программ, реализованных с компаниями ОАЭ, является строительство фотоэлектрической станции "Айг֊1" с компанией "Масдар" в Арагацотнской области, другой - создание армянских национальных авиалиний "Fly Arna" с компанией "Эйр Аравия".