Տիգրան Խաչատրյանի նկատմամբ կալանքի միջնորդություն է ներկայացվել
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  Սյունիքի նախկին մարզպետ Սուրիկ Խաչատրյանի որդուն՝ Տիգրան Խաչատրյանի նկատմամբ կալանքը որպես խափանման միջոց ընտրելու միջնորդություն է ներկայացվել: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնել է նրա պաշտպան Բենիկ Գալստյանը:
Բենիկ Գալստյանը նշեց, որ մինչ կալանքի միջնորդության քննարկումը ներկայացրել է դատավոր Դավիթ Արղամանյանի  ինքնաբացարկի միջնորդությունը:
«Դատական նիստը բավականին երկար տևեց, Դատարանը հեռացավ խորհրդակցական սենյակ ինքնաբացարկի հարցով որոշում կայացնելու»,- ասաց Գալստյանը:
ՀՀ կառավարական 3-րդ մասնաշենքի մոտ ընդդիմության բողոքի ցույցի ժամանակ զանգվածային անկարգությունների կազմակերպման գործով մեղադրանք էր առաջադրվել Սյունիքի նախկին մարզպետ Սուրիկ Խաչատրյանի որդուն՝ Տիգրան Խաչատրյանին։  Վերջինս ձերբակալվել է:

Представлено ходатайство об аресте сына бывшего губернатора Сюника Сурика Хачатряна
Представлено ходатайство об избрании ареста в качестве меры пресечения в отношении Тиграна Хачатряна, сына бывшего губернатора Сюника Сурика Хачатряна. Как сообщает Арменпресс, об этом заявил его адвокат Беник Галстян.
Беник Галстян отметил, что до обсуждения ходатайства об аресте он подал ходатайство об отводе судьи Давида Аргаманяна.
«Судебное заседание длилось довольно долго. Суд ушел в совещательную комнату для принятия решения о самоотводе», - сказал Галстян.
Тиграну Хачатряну, сыну бывшего губернатора Сюника Сурика Хачатряна, предъявлено обвинение в организации массовых беспорядков во время акции протеста оппозиции у 3-го здания правительства Армении. Последний был арестован.