Լուկաշենկոն կմասնակցի Մոսկվայում կայանալիք ՀԱՊԿ գագաթնաժողովին
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն մայիսի 16-ին աշխատանքային այց կիրականացնի Ռուսաստանի Դաշնություն, որտեղ կմասնակցի Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) գագաթնաժողովին: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտնել է Բելառուսի նախագահի մամուլի ծառայությունը:
«Մայիսի 16-ին Մոսկվայում երկրի ղեկավարը կմասնակցի ՀԱՊԿ անդամ երկրների ղեկավարների հանդիպմանը: Միջոցառումը նվիրված է Հավաքական անվտանգության մասին համաձայնագրի ստորագրման 30-ամյակին և կազմակերպության ստեղծման 20-ամյակին»,- ասվում է հայտարարության մեջ:
Այցի շրջանակում տեղի կունենա նաև Լուկաշենկոյի երկկողմ հանդիպումը Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի մասին:

Лукашенко примет участие в саммите ОДКБ в Москве
Президент Белоруссии Александр Лукашенко примет участие 16 мая в Москве во встрече лидеров стран ОДКБ
Как передает Арменпресс, об этом сообщил  Telegram-канал пресс-службы президента Беларуси.
Лидеры ОДКБ на встрече 16 мая в Москве обсудят взаимодействие в рамках организации и меры по совершенствованию системы коллективной безопасности, сообщила ранее пресс-служба Кремля.
"Лукашенко летит в Москву. Шестнадцатого мая российская столица примет лидеров стран ОДКБ. Мероприятие посвящено 30-летию подписания Договора о коллективной безопасности и 20-летию организации", - говорится в сообщении.
В рамках визита состоится также двусторонняя встреча Лукашенко с президентом России Владимиром Путиным.