Թալիբները արգելափակել են TikTok-ը
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Աֆղանստանը վերահսկող «Թալիբան» շարժման նախարարների կաբինետը որոշում Է ընդունել արգելափակել TikTok սոցիալական ցանցը որպես «բարոյազուրկ հավելված»: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, ապրիլի 21-ին հայտնել Է շարժման պաշտոնական ներկայացուցչի տեղակալ Ինամուլլա Սամանղանին:
«Նախարարների կաբինետի որոշմամբ՝ կապի եւ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությունը պարտավոր Է արգելափակել PUBG խաղերը եւ TikTok անվանումով հավելվածը, որոնք մոլորության մեջ են գցում աճող սերնդին»,-Սամանղանին հաղորդել Է Twitter-ում:
Թալիբների նախարարների կաբինետը նաեւ հանձնարարել Է նախարարությանը՝ թույլ չտալ այնպիսի նյութերի ու ծրագրերի հրապարակում, որոնք չունեն բարոյախոսական բովանդակություն, հաղորդել Է «Ինտերֆաքս»-ը:

Талибы заблокировали TikTok
Кабинет министров контролирующего Афганистан движения "Талибан" (запрещенная в России террористическая организация) принял решение заблокировать соцсеть TikTok как "аморальное приложение".Как передает Арменпресс, об этом сообщает в четверг заместитель официального представителя движения Инамулла Самангани.
"Решением кабинета министров Министерство связи и информационных технологий обязано заблокировать игры PUBG и приложение под названием TikTok, вводящее в заблуждение подрастающее поколение", - сообщил Самангани в твиттере.
Кабинет министров талибов также поручил министерству не допускать публикацию материалов и программ, имеющих аморальное содержание.