Ադրբեջանի ԶՈւ-ն ականանետ է կիրառել Խնապատ գյուղի ուղղությամբ. Թաղավարդում բարձրախոսով գյուղը լքելու կոչեր են հնչեցվում
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մարտի 11-ին ժամը 10:20-ի սահմաններում ադրբեջանական կողմը, նախնական տվյալներով, ականանետի 120 մմ-ոց 2 արկ է արձակել Ասկերանի շրջանի Խնապատ գյուղի դպրոցամերձ տարածքի ուղղությամբ:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հաղորդագրություն է տարածել Արցախի Հանրապետության ներքին գործերի նախարարության ոստիկանությունը:
Հաղորդագրության մեջ նշվում է նաև, որ Մարտունու շրջանի Թաղավարդ գյուղի հարակից ադրբեջանական դիրքերից էլ այս պահին բարձրախոսներով գյուղը լքելու սպառնալիքներ են հնչում:

Azerbaijani forces fire 120mm mortars in direction of village school in Artsakh
YEREVAN, MARCH 11, ARMENPRESS. Around 10:20, March 11 the Azerbaijani forces fired two 120mm mortar shells in the direction of the Khnapat village (Askeran region) in Artsakh. The shells hit the area near the village school, the Artsakh Ministry of Interior said.
No one was hurt in the attack.
In addition, the Ministry of Interior said that now the Azerbaijani military deployed in positions adjacent to the Taghavard village in Martuni region are using loudspeakers to threaten the villagers, telling them to leave the territory.
The Ministry of Interior said the regional police departments are preparing materials over the incident.