Մարիա Կարապետյանը կողմ չի քվեարկել Ուկրաինայի շուրջ ստեղծված իրավիճակին վերաբերվող բանաձևին
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Եվրանեսթ խորհրդարանական վեհաժողովում Հայաստանի պատվիրակության ղեկավար Մարիա Կարապետյանը ձեռնպահ է եղել Ուկրաինայի շուրջ ստեղծված իրավիճակին վերաբերվող բանաձևին:
Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, լրագրողների հետ զրույցում Կարապետյանը նշեց, որ ինչպես բյուրոյի երեկվա քննարկման մի մասը և ընդունված հայտարարության նախագիծը, այնպես էլ՝ Քաղաքական կոմիտեի օրակարգի հարցերից մեկը նվիրված էր Ուկրաինայի շուրջ իրավիճակին:
Նա նշեց, որ բանաձևի բովանդակությունը խմբագրման կենթարկվի և կհրապարակվի: Պատգամավորը խորհուրդ տվեց սպասել բանաձևի հրապարակմանը:
«Իմ հույսն է, որ խաղաղությունը կպահպանվի, որ երկխոսության միջոցով հնարավոր կլինի թոթափել լարվածությունը։ Մնացած հարցերի շուրջ այս պահին մեկնաբանություն չեմ տա»,- նշեց Կարապետյանը՝ հավելելով, որ բյուրոյի քվեարկությանը կողմ չի քվեարկել, ձեռնպահ է եղել:

Мария Карапетян не голосовала за резолюцию по ситуации вокруг Украины
Глава армянской делегации в Парламентской ассамблее «Евронест» Мария Карапетян воздержалась при принятии резолюции по ситуации вокруг Украины.
Как передает «Арменпресс», в беседе с журналистами Карапетян отметила, что и часть вчерашнего обсуждения Бюро, и принятый проект заявления, и один из вопросов повестки дня Политического комитета были посвящены ситуации вокруг Украины.
Она отметила, что содержание заявления будет отредактировано и опубликовано. Депутат посоветовала дождаться его опубликования.
«Я надеюсь, что мир будет сохранен, что с помощью диалога удастся снять напряжение. Остальные вопросы пока комментировать не буду», - сказала Мария Карапетян, добавив, что на Бюро, она воздержалась от голосования.