Պուտինն ու Մակրոնը գոհունակություն են հայտնել տարածաշրջանում իրավիճակի կայունացմամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը և Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը հեռախոսազրույցի ընթացքում մտքեր են փոխանակել նաև Լեռնային Ղարաբաղի խնդրի կարգավորման առնչությամբ: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում է ՌԴ նախագահի պաշտոնական կայքը:
Լեռնային Ղարաբաղի խնդրի կարգավորման շուրջ մտքերի փոխանակության ընթացքում գոհունակություն է արտահայտվել իրավիճակի կայունացման և խաղաղ կյանքի հաստատման, տարածաշրջանում տնտեսական և տրանսպորտային կապերի վերականգնման ուղղությամբ տարվող ջանքերի կապակցությամբ։ Նշվել է, որ Ռուսաստանն ու Ֆրանսիան գործում են այդ հարցերի շուրջ և ապագայում մտադիր են գործել սինքրոն:
Վլադիմիր Պուտինը հեռախոսազրույցի ընթացքում շնորհավորել է Էմանուել Մակրոնին՝ ծննդյան օրվա առթիվ, երկրների ղեկավարները նաև բարեմաղթանքներ են փոխանակել Սուրբ Ծննդյան և Ամանորի տոներին ընդառաջ։

Putin and Macron express satisfaction with the stabilization of the situation in the region
YEREVAN, DECEMBER 21, ARMENPRESS. During a telephone conversation, Russian President Vladimir Putin and French President Emmanuel Macron exchanged views on the settlement of the Nagorno Karabakh conflict, ARMENPRESS reports the official website of the Russian President informed.
During the exchange of views on the settlement of the Nagorno Karabakh conflict, the Presidents expressed satisfaction with the efforts made to stabilize the situation, establish a peaceful life, and restore economic and transport ties in the region. It was noted that Russia and France are working on these issues and intend to act synchronously in the future.
During the telephone conversation, Vladimir Putin congratulated Emmanuel Macron on his birthday, and the leaders exchanged wishes on the eve of Christmas and New Year.