Էդուարդ Բաբայանն ընտրվեց Աբովյանի համայնքի ղեկավար
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կոտայքի մարզի Աբովյան համայնքում համայնքի ղեկավար է ընտրվել «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության թեկնածու Էդուարդ Բաբայանը:
Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, դեկտեմբերի 5-ին Աբովյանում տեղի ունեցած ՏԻՄ ընտրությունների արդյունքներով՝ «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունը ստացել էրքվեների 46,28 տոկոսը, «Քաղաքացիական պայմանագիր»-ը՝ 36,65 տոկոսը, «Հանրապետություն» կուսակցությունը՝ 11,93 տոկոսը և «Հայ հեղափոխական դաշնակցություն»-ը՝ 5,12 տոկոսը:
ԲՀԿ-ն կունենա ավագանու 13 անդամ, «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը՝ 10, «Հանրապետություն»-ը՝ 3, ՀՅԴ-ը՝ 1:
Ավագանու անդրանիկ նիստի ժամանակ առաջադրվել էր համայնքապետի 2 թեկնածու՝ Էդուարդ Բաբայանը՝ ԲՀԿ-ից և Պավել Ցուգունյանը՝ ՔՊ-ից:

Eduard Babayan elected mayor of Abovyan
YEREVAN, DECEMBER 17, ARMENPRESS. Prosperous Armenia party’s candidate Eduard Babayan has been elected as Mayor of Abovyan town of Kotayk province.
The local elections in Abovyan were held on December 5.
Prosperous Armenia party received 46,28% of the votes, Civil Contract party – 36,65%, Republic party – 11,93% and Armenian Revolutionary Federation – 5,12%.
Prosperous Armenia party will have 13 members of the Council, Civil Contract party – 10, Republic – 3, ARF – 1.
During the first session of the Council, 2 candidates were nominated for the Mayor – Eduard Babayan from the Prosperous Armenia party and Pavel Tsugunyan from the Civil Contract party.