Փաշինյանը մեղադրել է Ադրբեջանին տարածաշրջանային կոմունիկացիաների բացման հարցը փակուղի մտցնելու մեջ
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանը փորձում է փակուղի մտցնել տարածաշրջանային կոմունիկացիաների բացման հարցը։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրառում է կատարել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Ադրբեջանի նախագահի փորձերը տարածաշրջանային կոմունիկացիաների բացումը զուգահեռել Լաչինի միջանցքի հետ՝ որեւէ աղերս չունի մինչ օրս այդ թեմայով տեղի ունեցած քննարկումների, ստորագրված հայտարարությունների հետ և անընդունելի է Հայաստանի համար։
Այս դիրքորոշումը հստակ կարտահայտեմ այսօր նախատեսված եռակողմ հանդիպման ընթացքում»,- հայտարարել է Փաշինյանը։
Աշխատանքային այցով Բրյուսելում գտնվող վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը դեկտեմբերի 14-ին առանձնազրույց է ունեցել Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելի հետ։ Ավելի ուշ սպասվում է նրանց և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի եռակողմ հանդիպումը:

Азербайджан пытается завести в тупик вопрос открытия региональных коммуникаций: Пашинян
Азербайджан пытается завести в тупик вопрос открытия региональных коммуникаций. Как сообщает Арменпресс, премьер-министр Армении Никол Пашинян написал об этом на своей странице в Facebook.
«Попытки президента Азербайджана провести параллели между открытием региональных коммуникаций и Лачинским коридором не имеют ничего общего с проведенными до сих пор обсуждениями и подписанными заявлениями на эту тему. Это неприемлемо для Армении.
Четко выражу эту позицию в ходе запланированной на сегодня трехсторонней встречи», - отметил Пашинян.
Находящийся с рабочим визитом в Брюсселе 14 декабря премьер-министр Никол Пашинян провел частную беседу с председателем Европейского совета Шарлем Мишелем. Позже состоится трехсторонняя встреча с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым.