Նիկոլ Փաշինյանը մասնակցել է «Հանուն ժողովրդավարության» համաժողովի բացմանը
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը մասնակցել է ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենի նախաձեռնությամբ անցկացվող «Հանուն ժողովրդավարության» համաժողովի բացմանը, որն անցկացվել է առցանց: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ կառավարությունից:
Երկօրյա միջոցառմանը մասնակցում են ավելի քան հարյուր երկրի առաջնորդներ և ներկայացուցիչներ:
Համաժողովի բացմանը ելույթով հանդես է եկել Ջո Բայդենը, որից հետո մեկնարկել են պանելային քննարկումները:
Համաժողովին մասնակցում են նաև հասարակական կազմակերպությունների, մասնավոր հատվածի ներկայացուցիչներ:
Երկօրյա քննարկումների օրակարգում են՝ ժողովրդավարության դեմ սպառնալիքներին դիմագրավելու, կոռուպցիայի դեմ պայքարին ու մարդու իրավունքների պաշտպանությանը վերաբերող հարցեր:
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ելույթը «Հանուն ժողովրդավարության» համաժողովին նախատեսված է դեկտեմբերի 10-ին:

PM Pashinyan participates in the opening of the "Summit For Democracy"
YEREVAN, DECEMBER 9, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan participated in the opening of the virtual "Summit For Democracy". The Summit is initiated by US President Joe Biden. The two-day event is attended by leaders and representatives of over a hundred countries, ARMENPRESS was informed from the Office of the Prime Minister.
Joe Biden delivered remarks at the opening of the Summit, after which the panel discussions started.
Representatives of non-governmental organizations and the private sector are also taking part in the Summit.
Issues related to countering threats to democracy, fighting corruption and protecting human rights are on the agenda of the two-day debates.