Հայ-ադրբեջանական սահմանային իրավիճակը փոփոխության չի ենթարկվել. Արման Սարգսյան
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայ-ադրբեջանական սահմանային իրավիճակը փոփոխության չի ենթարկվել: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` լրագրողների հետ զրույցում այս մասին ասաց Պաշտպանության նախարարի տեղակալ Արման Սարգսյանը:
«Իրադրությունը բխում է այն հաղորդագրության բովանդակությունից, որը տարածվել է: Կխնդրեմ, ինչպես միշտ հետևել, հավատալ պաշտոնական լրահոսին, ավելորդ խուճապ տարածող տեղեկատվություն չսփռել»,- ասաց Սարգսյանը:
Ավելի վաղ ՊՆ-ն հաղորդագրություն էր տարածել, որ դեկտեմբերի 8-ի ուշ երեկոյան Ադրբեջանի զինված ուժերի ստորաբաժանումները, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանի արևելյան հատվածում տեղակայված ՀՀ ԶՈՒ մարտական դիրքերի ուղղությամբ։ Պատասխան գործողություններով հակառակորդի կրակը լռեցվել է։ Հայկական կողմից տուժածներ չկան:
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը Ադրբեջանի պաշտպանական գերատեսչությանը կոչ է անում ձեռնպահ մնալ իրադրությունը սրելուն միտված սադրիչ գործողություններից:

Ситуация на армяно-азербайджанской границе не изменилась: Арман Саркисян
Ситуация на армяно-азербайджанской границе не изменилась. Как передает «Арменпресс», об этом журналистам сообщил заместитель министра обороны Арман Саркисян.
«Ситуация соответствует распространенному сообщению. Прошу вас, как всегда, следить за официальными новостями, не распространять ненужную, вызывающую панику информацию», - сказал Саркисян.
Ранее Минобороны распространило сообщение, что поздним вечером 8 декабря подразделения Вооруженных сил Азербайджана открыли огонь из огнестрельного оружия разного калибра по военным позициям ВС РА, расположенным в восточной части армяно-азербайджанской границы. Ответными действиями огонь противника был подавлен. С армянской стороны жертв нет.
Минобороны РА призывает Минобороны Азербайджана воздерживаться от провокационных действий, направленных на обострение ситуации.