Ռուս խաղաղապահները շուրջ 2 տոննա մարդասիրական օգնություն են հատկացրել Արցախի Խնուշինակ գյուղի բնակչությանը
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսական խաղաղապահ կոնտինգենտի զինծառայողները բարերարների հետ համատեղ շուրջ 2 տոննա մարդասիրական օգնություն են հատկացրել Լեռնային Ղարաբաղի Խնուշինակ համայնքի կարիքավոր և բազմազավակ ընտանիքներին: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է ՌԴ պաշտպանության նախարարությունը:
«Այսօր բարեգործական «Մերսի» ասոցիացիայի հետ համատեղ Խնուշինակ գյուղում անցկացվել է բարեգործական ակցիա, որին մասնակցել են բոլոր բնակիչները: Բազմազավակ ընտանիքներին հատկացել են տնտեսական իրեր, գազօջախներ, բոլոր բնակիչներին հատկացվել են հագուստ և կոշիկներ: Այդ համայնքում ապրում է 10 բազմազավակ ընտանիք, առաջինից մինչև չորրորդ դասարանի դպրոցականները 60-ն են: Գյուղի բոլոր դպրոցականները կոշիկներ են ստացել»,-ասել է ռուսական խաղաղապահ կոնտինգենտի ներկայացուցիչ Դմիտրի Տուսիդին:

Russian peacekeepers deliver around 2 tons of humanitarian aid to Artsakh’s Khnushinak village residents
YEREVAN, NOVEMBER 8, ARMENPRESS. The servicemen of the Russian peacekeeping contingent in Artsakh have delivered together with philanthropists around 2 tons of humanitarian aid to the needy and large families of Khnushinak village, the Russian defense ministry said.
“A charity campaign was held today in Khnushinak village together with the Merci association, which was attended by all residents. Large families have been provided with economic items, clothing, shoes. 10 large families live in this community”, representative of the Russian peacekeeping contingent Dmitry Tusidi said.