Հայկ Մարությանն ինքնամեկուսացված է
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանը ինքնամեկուսացված է: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, ԱԺ-ում 2022 թվականի բյուջեի նախագծի քննարկման ժամանակ այդ մասին նշեց Երևանի քաղաքապետի տեղակալ Սերգեյ Ներսիսյանը:
«Երևանի քաղաքապետը նախատեսում էր անձամբ գալ և ներկայացնել բյուջեն, հաշվի առնելով ներկայիս համաճարակը, կորոնավիրուսը մտավ իրենց տուն էլ: Ներկայում իր կինը և երեխաները վարակվել են կորոնավիրուսով: Ներկայում, գտնվելով վտանգավոր գոտում, չի ցանկանում վտանգել մյուսների կյանքը: Նա մեկուսացված է, ոչ ոքի հետ շփման մեջ չի գտնվում»,- ասաց փոխքաղաքապետը:
ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության և շրջակա միջավայրի պահպանության հարցերի ու ֆինանսավարկային և բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում Հայկ Մարությանը պետք է ներկայացներ 2022 թվականի ՀՀ պետական բյուջեի քաղաքապետարանի ծախսերն ու եկամուտները:

YEREVAN, NOVEMBER 5, ARMENPRESS. Mayor of Yerevan Hayk Marutyan is self-quarantined after his wife and children were infected with COVID-19, his deputy Sergey Nersisyan said.
“The Mayor of Yerevan was planning to be here personally and present the budget,” he told lawmakers in parliament at discussions of the 2022 state budget where Marutyan was expected to brief on the city’s spending and revenues for next year.
“But his wife and children are infected with coronavirus. Now, being a direct contact he didn’t want to put others at risk. He is in isolation,” the Vice Mayor said.