Բռնցքամարտիկ Դավիթ Չալոյանն ԱԱ-ում ապահովել է առնվազն բրոնզե մեդալը
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի բռնցքամարտի հավաքականի անդամ Դավիթ Չալոյանն ապահովել է աշխարհի առաջնության առնվազն բրոնզե մեդալը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` Սերբիայում ընթացող աշխարհի առաջնության +92 կգ քաշայինների քառորդ եզրափակիչում Հայաստանից Դավիթ Չալոյանն ուժերը չափեց ուզբեկ Լազիզբեկ Մուլուջոնովի հետ և  հաղթեց 3:2 հաշվով: Չալոյանը դուրս եկավ կիսաեզրափակիչ` ապահովելով աշխարհի առաջնության առնվազն բրոնզե մեդալը:
Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ 63 կգ քաշային կարգում Օլիմպիական խաղերի բրոնզե մեդալակիր Հովհաննես Բաչկովը քառորդ եզրափակիչում կմրցի  Թաիլանդի ներկայացուցիչ Սոմչայ Վոնգսուվանի հետ:

Boxer David Chaloyan secures at least bronze medal at the World Championship
YEREVAN, 2 NOVEMBER, ARMENPRESS. Member of boxing team of Armenia Davit Chaloyan secured at least a bronze medal at the World Championship.
ARMENPRESS reports Davit Chaloyan competed with Lazizbek Mullojonov representing Uzbekistan in the quarterfinals of the +92 kg weight category at the World Championship in Serbia, winning 3: 2. Chaloyan reached the semifinals, securing at least a bronze medal at the World Championship.
Earlier it was reported that the bronze medalist of the Olympic Games in the 63 kg weight category Hovhannes Bachkov will compete in the quarterfinals with the representative of Thailand Somchai Wongsuvan.