Բռնցքամարտիկ Դավիթ Չալոյանն ԱԱ-ում ապահովել է առնվազն բրոնզե մեդալը
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի բռնցքամարտի հավաքականի անդամ Դավիթ Չալոյանն ապահովել է աշխարհի առաջնության առնվազն բրոնզե մեդալը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` Սերբիայում ընթացող աշխարհի առաջնության +92 կգ քաշայինների քառորդ եզրափակիչում Հայաստանից Դավիթ Չալոյանն ուժերը չափեց ուզբեկ Լազիզբեկ Մուլուջոնովի հետ և  հաղթեց 3:2 հաշվով: Չալոյանը դուրս եկավ կիսաեզրափակիչ` ապահովելով աշխարհի առաջնության առնվազն բրոնզե մեդալը:
Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ 63 կգ քաշային կարգում Օլիմպիական խաղերի բրոնզե մեդալակիր Հովհաննես Բաչկովը քառորդ եզրափակիչում կմրցի  Թաիլանդի ներկայացուցիչ Սոմչայ Վոնգսուվանի հետ:

Боксер Давид Чалоян претендует как минимум на бронзовую медаль на чемпионате мира
Член сборной Армении по боксу Давид Чалоян претендует как минимум на бронзовую медаль на чемпионате мира.
Как сообщает Арменпресс, в четвертьфинале проходящего в Сербии чемпионата мира в весовой категории +92 кг Давид Чалоян встретился с Лазизбеком Муллажоновым из Узбекистана и одержал победу со счетом 3:2. Чалоян дошел до полуфинала и претендует как минимум на бронзовую медаль чемпионата мира.
Бронзовый призер Олимпийских игр в весовой категории до 63 кг Оганес Бачков встретится в четвертьфинале с представителем Таиланда Сомчаем Вонгсуваном.